XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 PAŹDZIERNIK 2006 ROK NIEDZIELA MISYJNA 2006-10-22

Podczas dzisiejszej Eucharystii naszą uwagę zwracamy w stronę Kościoła na całym świecie, Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Działając wśród wszystkich narodów, staje się nadzieją ubogich. W wielu krajach jest jednak jeszcze słaby i czeka na ludzi, którzy gotowi będą pomóc zarówno poprzez modlitwę, jak i ofiarę. W czasie tej Eucharystii będziemy modlić się za misjonarzy oraz o nowe i święte powołania misyjne.

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Misje. Bóg zapłać za płynące z serca ofiary na ten cel.

Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest szczególną, bowiem rozpoczynamy Odnowienie Misji Świętych, które odbyły się w ubiegłym roku. W tym roku w tych szczególnych dniach, wspólnie jako rodzina parafialna, chcemy dziękować Dobremu Bogu za wszystkie łaski, jakimi nas obdarzył i prosić aby umocnił w nas wiarę, obudzić ufność i rozpalić miłość. Chcemy także, idąc za wezwaniem Ojca Świętego, na nowo odkryć tajemnicę Bożego Miłosierdzia, zbliżyć się do Serca Jezusowego, które jest ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. W tym pomogą nam Ojcowie Misjonarze Redemptoryści: Ojciec Ireneusz Homoncik i Ojciec Andrzej Ćwik. Witamy Ich bardzo serdecznie i prosimy o przeprowadzenie Odnowienia Misji Świętych.

1. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą w nim uczestniczyć w tygodniu.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W czasie Odnowienia Misji Świętych od poniedziałku do czwartku Różaniec będzie o godz. 17. 30 a po nim Msza święta jak podane jest w programie. Od piątku Różaniec o godz. 17. 15 a po nim Msza Św. Przychodźmy jak najliczniej w Tygodniu Misyjnym aby modlić się za Misje. Zapraszamy przynajmniej jedną osobę z domu na nabożeństwo różańcowe. To już ostatni pełny tydzień nabożeństw różańcowych w tym roku.

3. Program Odnowienia Misji podają Ojcowie Misjonarze. Główne nabożeństwa o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Szczegóły w programach, które dotarły także do waszych domów. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami we wtorek od godz. 9.30.

4. W piątek czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nasz Ks. Katecheta Tadeusz Wszołek obchodzi swoje imieniny dlatego chcemy złożyć Mu najlepsze życzenia. Wyrażamy najpierw wdzięczność za pracę w naszej parafii już 8 - my rok i życzymy Mu dużo łask Bożych w życiu osobistym i kapłańskim, potrzebnego zdrowia, ludzkiej życzliwości i radości z pracy dla Chrystusa i bliźnich. Niech Jezus Cierpiący na Krzyżu udziela błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiego życia a Matka Boża niech nieustannie pomaga i ma w swojej matczynej opiece. Bóg zapłać i Szczęść Boże na dalszą ofiarną pracę i życie kapłańskie.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o godz. 20.00. Nasza obecność świadczy o naszej wdzięczności dla Ojca Świętego. Przyjdźmy jak najliczniej.

6. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna Uroczystość Poświęcenia Kościoła Miejscowego. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że pośród nas wybrał sobie miejsce swojego zamieszkania i udzielania swoich łask.

7. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Nie odkładajmy tych prac na ostatni dzień. Postarajmy się zrobić te porządki do czwartku bo trzeba śmieci wywieźć aby nie pozostały na Wszystkich Świętych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę.

8. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę. Korzystajmy z gotowych kartek, które są przy figurach św. Antoniego i św. Teresy.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Podolski, którego pogrzeb będzie w poniedziałek na naszym cmentarzu o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ………

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Na dobre przeżycie tego tygodnia Odnowienia Misji Świętych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.