XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 PAŹDZIERNIKA 2006 ROK 2006-10-07

Bóg jest źródłem, początkiem wszelkiej miłości. W zależności od powołania Bóg obdarza człowieka miłością małżeńską, rodzicielską, a w powołaniu do Bożej służby w życiu kapłańskim bądź zakonnym miłością wyjątkową do każdego człowieka, aby pomagać mu w drodze do nieba. W dzisiejszą Niedzielę Kapłańską pochylamy się nad rodziną, która jest kolebką powołania do służby Bogu. Będziemy prosić Boga o święte rodziny, aby poprzez dobre wychowanie mogły dawać nie tylko ojczyźnie, ale i Kościołowi ludzi kochających Boga i każdego człowieka.

Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji kapłanów i my, kapłani, prosimy was o modlitwę za nas, abyśmy byli prawdziwymi sługami Jezusa i przez swoją służbę przybliżali wam niebo. Dobremu Pasterzowi polecajmy również prośby o nowe i święte powołania kapłańskie. Niech więc Pan przyjmie ofiarę z rąk moich i z rąk wszystkich kapłanów świata – niech przyjmie na cześć i chwałę swojego Imienia, a także na pożytek wasz, bracia i siostry, i całego Kościoła świętego.

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza i Ks. Rektora składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń. O godz. 17.15 będzie Różaniec z kazaniem a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża św.

3. Pamiętajmy w piątek o wieczornej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II. Drogę Krzyżową poprzedzi specjalny program słowno muzyczny przygotowany przez uczniów naszego Gimnazjum im. Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego. Przyjdźmy jak najliczniej by wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za Jego pontyfikat i prosić o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Zapraszamy młodzież Gimnazjum i ich Rodziców.

4. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz. 16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę będzie VI Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Upłynie pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. Tego dnia organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i z małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „Żywego pomnika” Janowi Pawłowi II. Zbiórka będzie przed kościołem do specjalnych puszek kwestarskich prowadzona przez młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II.

6. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

7. Także w przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.

8. Dzieci klas II i ich Rodziców zapraszamy w czwartek na spotkanie modlitewne przed I Komunią św. w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. Prosimy o obecność wszystkich dzieci i Rodziców. Po nabożeństwie będą omawiane sprawy związane z I Komunią świętą, będzie też sprawdzana obecność.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Do prowadzenia Różańca w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek DSM, we wtorek – klasy II Gimnazjum, w środę klasy III Szkoły Podst., w czwartek klasy II Szk. Podst., w piątek klasy V Szk. Podst. Prosimy te grupy o szczególną obecność wszystkich na nabożeństwach różańcowych.

11. W sobotę na godz. 20.00 nasza parafia jest zaproszona na czuwanie Fatimskie przed Odpustem. Weźmy w nim udział jak najliczniej. O godz. 19.00 wyruszy piesza pielgrzymka z pod kościoła

12. Przypominamy jak zwykle o robieniu porządków przy grobach i placach na cmentarzu, tym bardziej, że zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o zachowanie czystości oraz o składanie śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Korzystajmy ze sprzyjającej pogody. Nie zwlekajmy z tymi porządkami do ostatniej chwili bo trzeba wywieźć śmieci i to kilkakrotnie po czynionych pracach. Przestrzegamy przed przywożeniem śmieci z poza cmentarza, bo kto tak uczyni będzie ukarany mandatem przez odpowiednie służby miejskie. Dotyczy to zwłaszcza pojemnika na parkingu cmentarza. Prosimy także zwracać uwagę by nie palić w pojemnikach żadnych śmieci.

Na zakończenie Eucharystii Pan posyła nas, abyśmy dawali świadectwo Ewangelii w naszym środowisku rodzinnym, sąsiedzkim, w miejscu pracy i wypoczynku. Świadomi własnych słabości, przyjmijmy moc płynącą z błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego do owocnego wypełniania powierzonego nam zadania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.