XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 PAŹDZIERNIKA 2006 ROK 2006-10-02

Dzisiejsza niedziela to szczególny dzień w Kościele w Polsce, a także w naszej wspólnocie parafialnej. Otwiera, bowiem Tydzień Miłosierdzia, tydzień uwrażliwienia nas na drugiego człowieka i jego problemy. Myślą przewodnią tegorocznego Tygo­dnia Miłosierdzia jest hasło: „Przywróćmy nadzieję potrzebującym”. Bieda rodzi w czło­wieku zwątpienie prowadzące często do rozpaczy. Jesteśmy jednak przekonani, że wśród najgęstszych mroków doświadczenie ciemności nie jest ostateczne. Jesteśmy wyznawcami Chrystusa zmartwychwstałego, który w Eucharystii uobecnia swoje mi­sterium śmierci, męki i zmartwychwstania. Z tego źródła pragniemy zaczerpnąć, by stać się wiarygodnymi świadkami nadziei, która nigdy nie zawodzi. Przeprośmy Miłosiernego Boga za egoizm naszych myśli, za lekceważenie po­trzeb drugiego człowieka, za obojętność wobec jego problemów, za naruszenie sło­wem i czynem miłości bliźniego.

Dzisiaj I niedziela miesiąca, po Mszy św. wspólna krótka Adoracja.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00, 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu św. i o godz. 18.00.

O godz. 17.15 będzie nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę pamiętając o prośbie Matki Bożej: Odmawiajcie Różaniec.

2. Rozpoczynamy miesiąc Różańca świętego. Zorganizujmy wspólną, rodzinną modlitwę różańcową, a także weźmy udział we wspólnych nabożeństwach parafialnych, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15 a po nich będzie Msza św. wieczorna. Za pośrednictwem Różańca czerpiemy obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela.

Dzieci i młodzież gimnazjalną w tygodniu zapraszamy do uczestnictwa kiedy tylko mogą a szczególnie w dni prowadzenia modlitwy różańcowej wg proponowanego planu. W poniedziałek Gimnazjum klasy I, II, we wtorek klasy V i VI Szkoły Podst., w środę klasy III i IV Szkoły Podst., w czwartek klasy III Gimnazjum, w piątek pozostałe klasy Szkoły Podstawowej, w sobotę Róże Ojców.

3. W Kościele rozpoczynamy kolejny 62 już Tydzień Miłosierdzia. Dzięki mistycznym przeżyciom św. siostry Faustyny, w Kościele odnowiła się wiara w Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Sługa Boży Jan Paweł II, prosząc nas o wyobraźnię miłosierdzia, zachęcał tym samym do codziennych działań wobec drugiego człowieka. Miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. W naszej parafii będzie okazja do takiej postawy przez okazanie pomocy potrzebującym składając dary dla biednych do kosza znajdującego się przy figurze św. Antoniego. Prosimy o składanie produktów żywnościowych nie przeterminowanych i ofiar pieniężnych do skarbonki na której stoi figura św. Antoniego. Odzież prosimy przynosić czystą wypraną i wyprasowaną nadającą się do użycia. Pamiętajmy, że wielu jest potrzebujących naszej pomocy także w naszej parafii. Po skończonej akcji dary i ofiary będą podzielone i przekazane dla biednych przy współudziale Caritas parafialnej.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z Różańcem.

5. W czwartek będzie spotkanie modlitewne Klas III Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania. Młodzież złoży kartki z prośbą o przyjęcie na kandydatów do tego Sakramentu

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca października. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym.

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca:

W środę od godz. 16.30 dla klas V, VI

W czwartek od 16.30 dla klas I, II i III Gimnazjum

W piątek od 16.30 dla klas III i IV młodzieży i starszych

Prosimy aby dzieci korzystały ze Spowiedzi w wyznaczone dni.

W piątek odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami od godz. 7.45.

7. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją obecnością na Drodze Krzyżowej wyrażają wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego ofiarną posługę. Jest to Nabożeństwo Drogi Krzyżowej szczególnie związane z miejscem kultu Krzyża na terenie Tarnowa. Prosimy o trwanie w tej modlitwie i zachęcamy do włączania się w rozważania kolejnych Rodzin w prowadzenie rozważań poszczególnych stacji.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Kapłańską. Modlić się będziemy w intencji Ojca św., Biskupów, Kapłanów, Diakonów, Kleryków Seminarium Duchownego oraz o nowe powołania do kapłaństwa. Złożymy także hojniejszą ofiarę na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę.

9. Także w przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo stanowe dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Przypominamy o pielgrzymce do Zawady k. Dębicy w najbliższą sobotę na Dróżki Maryjne. Wyjazd o godz. 12.30 spod kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

12. Spotkaliśmy się w Eucharystii z Chrystusem pełnym miłosierdzia. Bądźmy w tym Tygodniu Miłosierdzia bardziej wrażliwi na ludzkie cierpienia i potrzeby. W tym duchu pozostańmy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim na cały tydzień Szczęść Boże.