XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VIII 2016 r. 2016-08-14

Przychodzimy dziś do świątyni, aby słuchać i patrzeć na Jezusa Chrystusa, który przewodzi nam w wierze i ją umacnia. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.
Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzenia parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę wakacyjną. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów nowych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. Za każdą ofiarę życzliwą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. W ubiegłym miesiącu złożono ofiary na ten cel 1919 złotych.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną
20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny. Żył na przełomie XI i XII wieku

7. We wtorek 17 sierpnia 2016 Mszą św. o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę oraz przedłużyć i pogłębić przeżycia po Światowych Dniach Młodzieży mogą zapisać się jeszcze u księdza przewodnika w Parafii Katedralnej.

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

9. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia odpust w Brzozówce a w przyszłą niedzielę w Pawęzowie. Sumy odpustowe o godz. 11.00
Również jutro będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie przeniesione z dzisiejszej niedzieli.

10. Powołani do prawdy Ewangelii i ubogaceni światłem wiary oraz Jego błogosławieństwem idźmy, by wiernie przekazywać wiarę z pokolenia na pokolenie.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.