XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2006 ROK 2006-09-23

Zgromadzeni wokół ołtarza Chrystusa w dniu Pańskim, rozpoczynamy sprawowanie Mszy Świętej. Jezus zaprasza nas do czynnego udziału w tej uczcie miłości. Otwórzmy nasze umysły i serca na Boże słowo, abyśmy właściwie pojęli jego dzisiejsze przesłanie o pokorze, o Bożej opiece nad nami, a także o potrzebie naszej troski o bliźnich w potrzebie. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i PAT w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich o godz. 18.00 Msza święta.
Po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy Św. Wieczornej o godz. 18.00.

3. W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa z modlitwą o rychłe wyniesienie Ojca Świętego Jana Pawła II na ołtarze. Nie tylko zapraszamy na nią ale także dziękujemy za dotychczasowe uczestnictwo już tak wielu parafian, zachęcając pozostałych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w niej nie uczestniczyli. Przychodźmy z rodzinami i korzystajmy z pięknych rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej a także z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.

4. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie o godz. 15.00 Msza Św. podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu. Przypominamy, że dzieci do Chrztu zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej, najlepiej po Mszy Św. wieczornej. Prosimy przynosić metrykę urodzenia dziecka i dane osobiste o rodzicach dziecka oraz chrzestnych z podaniem miejsca zamieszkania aktualnego i parafii. Jeśli jest to pierwszy Chrzest dziecka w naszej parafii a rodzice zawierali Sakrament Małżeństwa prosimy o dostarczenie również Świadectwa Małżeństwa z parafii gdzie był zawierany ślub.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; Przewodnika Katolickiego, Niedzieli zwłaszcza Gościa Niedzielnego z wkładką tarnowską z informacjami o życiu diecezji. Jest też tam wiele ciekawych artykułów nie tylko na tematy religijne.

7. Błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy niech nam pomoże do pięknej postawy służby i bratniej miłości. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień.