XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LIPCA 2016 r. 2016-07-03

Jezus Chrystus gromadzi nas na swej Uczcie Eucharystycznej, abyśmy mogli wyruszyć z Nim w drogę ku nowemu życiu i naszemu zbawieniu. Rozpoczynając więc naszą wspólną celebrację ofiary Chrystusa, odrzućmy i zostawmy to, co niedoskonałe i poczujmy się tu, wokół ołtarza, powołani do lepszego, doskonalszego życia i postępowania. Niech łaska Chrystusa będzie nam wsparciem i pomocą o to będziemy prosić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Dzisiaj wakacyjny porządek. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.00 Msza św.
z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. a po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Będziemy modlić
się za naszych zmarłych polecając ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy o robieniu porządku na cmentarzu i zachowaniu czystości. Prosimy też pamiętać o wypełnieniu Kart mogilnych potrzebnych do Inwentaryzacji cmentarza.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

6. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin. W tym tygodniu patronujĄ nam:
3 VII − św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok i w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”;
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty
i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary
w Afryce;
8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

8. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

9. Przypominamy o odbywającym się Odpuście Tuchowskim, który kończy się wieczornym nabożeństwem w niedzielę 10 lipca. Szczegóły na afiszu.

10. Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają na Nowennę od 7 do 15 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Nabożeństwa z kazaniem o godz. 18.00 prowadzi Ojciec Szczepan Praśkiewicz Karmelita. Msza święta Odpustowa 16 Lipca o godz. 18. 00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza.

11. Klub Sportowy „Iskra” w Tarnowie organizuje dla dzieci i młodzieży do lat 18 wakacyjne turnieje piłki nożnej codziennie(w dni robocze) od jutra 4 lipca do 15 lipca 2016 r. od godz. 9.00 – 14.00. Zapisy 6 – osobowych drużyn „podwórkowych” każdego dnia od godz. 9.00 – 9.30. Każdy dzień to osobny turniej.
Zarząd KS „Iskra” Tarnów serdecznie zaprasza mieszkańców na Festyn Sportowo-Rekreacyjny, który odbędzie się w sobotę 9 lipca 2016r. na obiektach klubu przy ul. Krzyskiej od godz. 15.00. W programie m. in. mecze piłki nożnej najmłodszych, mecz: zawodnicy - rodzice, konkurs strzelania rzutów karnych, zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci. Od godz. 20.00 zabawa taneczna dla dorosłych

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Adam Partyka l. 46. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

13. Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Pozostaje z nami także w czasie Adoracji na którą pozostańmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.