XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 CZERWCA 2016 ROK ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2016-06-26

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00, będzie przewodniczył Ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski Witamy Go bardzo serdecznie. Witamy nasze Parafianki i Parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

Po Mszy św. o godz.7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Jutro liturgiczne święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej.

3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 18.00 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

Również w czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie Rodzin, które zgłosiły się na przyjecie pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży

5. W pierwszy piątek od godz. 7.30 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.30.

6. Informujemy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.


7. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2016. Będzie trwał od 1 do 10 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do udania się w pielgrzymce do Kościoła Jubileuszowego z „Bramą Miłosierdzia” w Tuchowie. Zaprasza proboszcz i kustosz sanktuarium o. Bogusław Augustowski CSsR.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie