XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 CZERWCA 2016 ROK DIECEZJALNE ŚWĘTO RODZINY 2016-06-19

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii. Naszą obecnością i modlitwą chcemy odpowiedzieć na pytanie Zbawiciela skierowane do uczniów: „A wy, za kogo Mnie uważacie?”.
Ta niedziela w naszej diecezji jest Diecezjalnym Świętem Rodziny, modlimy się za rodziny prosząc o otwartość na łaski sakramentu małżeństwa, o wytrwałość w kroczeniu drogą ich powołania oraz dla nas wszystkich o umiejętność brania krzyży w naszym życiu i kroczenia za Zbawicielem.
Na początku tej Mszy Świętej przeprośmy Boga szczególnie za zło czynione przez nas w naszej rodzinie i przeciwko naszej rodzinie.


1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. W tygodniu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornych Mszach świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 Gimnazjum a o godz. 9.00 Szkoła Podstawowa i Przedszkole podziękują dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3 W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii rano czy wieczorem. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów.

5. Szczególnie prosimy o udział wszystkich parafian w Mszach świętych w przyszłą niedzielę odpustową. Zapraszamy także i tych, którzy uczęszczają do innych kościołów Tarnowa o obecność w naszej parafii by mogli zyskać Odpust przysługujący za udział we Mszy św. w dniu uroczystości. Prosimy o zapraszanie swoich bliskich na uroczystość odpustowa zwłaszcza na Sumę.

6. Spowiedź przed Odpustem parafialnym i na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 16.30. Prosimy Rodziców aby dopilnowali swoje dzieci by skorzystały ze Spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego. Starszych również prosimy o skorzystanie z tej okazji do Spowiedzi przed Odpustem.
W związku ze zbliżającym się Odpustem prosimy o ofiary na kwiaty dla Matki Bożej, które można złożyć do skarbonki przy drzwiach szklanych lub u Siostry w zakrystii do środy włącznie. Bóg zapłać.

7. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne do Odpustu wrześniowego. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

8. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

9. Bóg zapłać za złożone dziś przed kościołem ofiary na pokrycie kosztów nowych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracz w Tarnowie informuje, że w dniu 20 czerwca 2016 tj. w poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów przyszłych klas I w jadalni szkolnej.

11. Istnieje możliwość zamówienia bezpłatnych kart wstępu na uroczystości z udziałem papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie dla tych, którzy planują udać się indywidualnie. Zapisy w zakrystii do najbliższej soboty 25 czerwca.

12. Jak już informowaliśmy na terenie naszego parafialnego cmentarza prowadzimy inwentaryzację grobów i placów. Sprawa jest bardzo pilna by jak najszybciej tego dokonać. Wszystko zależy od dobrej chęci posiadających prawo do posiadania grobu czy placu. W związku z tym jeszcze raz bardzo serdecznie prosimy o spełnienie tej prośby. Informujemy też, że w sprawach inwentaryzacji cmentarza i wydania karty mogilnej, prosimy najpierw o zgłaszanie się do zarządcy Cmentarza telefonicznie na numer 504 944 156 następnie po wypełnieniu karty zgłosić się do biura rachunkowego Spectrum przy ul. Ks. Kmiecika 21.
W dniach od 15 lipca do 15 sierpnia inwentaryzacja zostanie zawieszona.

13. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

14. Niech błogosławieństwo płynące z eucharystycznej Ofiary umocni nas i uzdolni do codziennego świadczenia o naszej wierze w Jezusa Chrystusa. My wszyscy bowiem jesteśmy synami Bożymi w Chrystusie Jezusie. Bądźmy zatem tego prawdziwymi świadkami. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie