XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 CZERWCA 2016 r. 2016-06-11

Trwając w dziękczynieniu za nowe Zycie, które otrzymaliśmy w Chrystusie na Chrzcie świętym, spotykamy się w dzisiejsza niedzielę, aby Słowo Boże i Eucharystia umocniły nas na Bożej drodze życia. Dzięki zakorzenieniu w Chrystusie możemy się na nowo cieszyć odpuszczeniem grzechów i bliskością Boga. Pan Bóg, udzielając przebaczenia, podnosi grzesznika z upadku i pozwala mu doświadczyć swojego miłosierdzia. Obyśmy umieli Mu za to dziękować, zwłaszcza podczas tej Mszy świętej.
Składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę.

1. Msze św. : 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy świętej, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

3. Za dwa tygodnie 26 czerwca będzie Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i Gości na te Uroczystości.

4. W tym tygodniu we środę i w czwartek Młodzież klas II Gimnazjum będzie miała egzaminy przed Bierzmowaniem. W środę od godz. 15.00 kl. II A, od 16.00 kl. B. W czwartek od 15.00 kl. II C, od 16.00 kl. II D. Prosimy o obecność Rodziców.
5 . W czwartek po wieczornej Mszy świętej, obowiązkowe spotkanie formacyjne Wspólnoty FZŚ i Rady.

6. W przyszłą niedzielę 19 czerwca będą zbierane przed kościołem ofiary na pokrycie kosztów nowych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. W maju ofiary złożone na ten cel wyniosły 1 178 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę mówiąc „Bóg zapłać” ale równocześnie zachęcamy i prosimy o włączenie się wszystkich parafian choćby symboliczną złotówką od parafianina składając ofiarę na ten cel. Poczujmy się wspólnotą.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Starego Sącza w przyszłą niedzielę na Diecezjalne Święto Rodziny. Wyjazd o godz. 8.20 spod Stokrotki. Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Przypominamy, że od marca trwa inwentaryzacja grobów i miejsc na groby oraz odnowienie po dwudziestu latach prawa do grobu. Wszelkie formalności z tym związane załatwia się w biurze rachunkowym „Spectrum” przy cmentarzu na ulicy Ks. Kmiecika 21. Zarząd cmentarza prosi o sumienne podejście do tej ważnej sprawy.

9. Fundacja Kromka Chleba, która prowadzi budowę hospicjum stacjonarne Via Spei serdecznie dziękuje za wspieranie jej działań i za złożone ofiary w dniu 5 czerwca w kwocie 300 złotych i 89 groszy, które zostaną przeznaczone na wykonanie instalacji w budynku.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.

11. Ks. Prymicjant Michał Witek w poniedziałek 13 VI o godz. 18.00 odprawi Mszę świętą dziękczynno-błagalną za wszystkich Parafian, szczególnie za tych, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości prymicyjnej oraz tych, którzy w niej uczestniczyli, z podziękowaniem za otrzymane od nich dobro z prośbą o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.

12. Jako dzieci Boże jesteśmy wezwani, by dawać świadectwo o swojej wierze. Ojciec św. Franciszek przypomina nam, iż na mocy chrztu winniśmy być misjonarzami powołanymi do niesienia Ewangelii współczesnemu światu. Niech zatem Boże błogosławieństwo umocni nas do bycia czytelnym świadkiem Chrystusa w świecie.

Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.