X NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 CZERWCA 2016 r. 2016-06-04

Każda Eucharystia jest sposobnym czasem uwielbienia Boga, który czyni nam wielkie rzeczy. Jest nade wszystko dziękczy­nieniem za dar naszego życia, za życie naszych bliskich, którzy nas kochają i których my możemy kochać. Dzisiejsza niedziela jest szczególna w całej naszej Ojczyźnie. Od 2008 roku bo­wiem każda pierwsza niedziela czerwca jest w Kościele pol­skim świętem dziękczynienia za wiarę. Pragniemy zatem łą­czyć się z całym Kościołem w naszej Ojczyźnie, szczególnie zaś z naszymi braćmi i siostrami zgromadzonymi w Świątyni Opatrzności Bożej. Chcemy wraz ze wszystkimi naszymi roda­kami dziękować Bogu za wielkie rzeczy, które nam czyni.
Dzisiaj nasza parafia przezywa Uroczystość Prymicyjną naszego rodaka filipina Ks. Michała Witka . Polecajmy Go Bogu w modlitwie by mógł być dobrym Kaplanem na wzór Serca Jezusowego. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca dlatego po Mszach świętych będzie krótka Adoracja.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30. O godz. 12 .00 uroczysta Msza święta prymicyjna połączona z procesją i błogosławieństwem prymicyjnym. Wcześniej Ks. Prymicjant wyjdzie z domu rodzinnego w asyście otoczony wieńcem przyjdzie na plebanię założy szaty liturgiczne i w procesji uda się do kościoła gdzie zostanie uroczyście powitany przez parafian i otrzyma błogosławieństwo Rodziców. Po błogosławieństwie prymicyjnym będą rozdawane obrazki pamiątkowe.
O godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza św. o godz.18.00.

2. W tym tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej. W środę połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę na wieczorne nabożeństwo zapraszamy Młodzież klas I i II Gimnazjum. Będzie to comiesięczne spotkanie modlitewne przed Sakramentem Bierzmowania. Prosimy przynieść ze sobą indeksy. Dla klas II będzie to ostatnie spotkanie przed Egzaminem do bierzmowania.

4. W piątek comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O godz. 7.00 Msza św. i rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i parafialny oddział Caritas. Zakończenie Adoracji o godz. 17.40 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego z Litania do Serca Pana Jezusa . O godz. 18.00 Msza święta z procesją i z Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 20.00 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy. Program zawieszony w gablocie ogłoszeń i w Biuletynie.

5. W sobotę, 12 czerwca, o godz. 17.00 Msza święta na cmentarzu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Prosimy o życzliwe ofiary na ten cel.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i zabrania Biuletynu.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Pańskim, pozostańmy na chwilę Adoracji. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.