IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 V 2016 r. 2016-05-29

Tuż przed Ewangelią usłyszymy doskonale znane nam słowa: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Przypominają nam one o tym, że każdy z nas jest umiłowanym dzieckiem Bożym. Bóg, nasz Ojciec, chce nam udzielać swego błogosławieństwa i wspierać nas w trudach codziennego życia. Dlatego dziś zaprosił nas i zastawił dla nas stół: stół Słowa i stół Eucharystii. Czerpmy z nich obficie, aby pokrzepić nasze siły. Niech przyjęte z wiarą i ufnością Słowo oraz przyjęta z miłością Komunia Święta dokona przemiany naszych serc. Przeprośmy Boga za nasze grzechy, za brak wierności Bożemu słowu, za brak całkowitego zawierzenia Chrystusowi.

1. Msze święte: 7.00, 9.00, o godz. 10.30 Msza święta z procesją Oktawy Bożego Ciała i o godz. 12.00. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe a po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała wieczorem o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do Matki Bożej a od środy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem Oktawy.

3. We wtorek w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Będzie sprawował w naszej parafii Mszę świętą prymicyjną jako biskup, który pracował w naszej parafii jako diakon. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to nabożeństwo a zwłaszcza tych, których uczył w czasie pobytu w naszej parafii.
4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłanów otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Rodzice pamiętajmy, że każdemu dziecku potrzebne jest błogosławieństwo Boże. Pan Jezus prosi pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Msza św. będzie o godz.18.00
5. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.
Jest to również I piątek miesiąca czerwca. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Msze Święte o godzinie 6.30 i 18.00 z ostatnią procesją. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

6. W sobotę, 4 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu powitamy ks. Prymicjanta o godz. 18.00 po czym odprawi nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę będą w naszej parafii Prymicje naszego rodaka, filipina Ks. Michała Witka. Uroczysta Msza święta prymicyjna będzie o godz. 12.00 poprzedzona powitaniem i błogosławieństwem Rodziców.

8. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała we Mszy świętej o godz. 9.00 i w procesji ulicami: Krzyską, Modrzejewskiej, Ćwiklińskiej i Jaracza , oddając tym samym cześć Panu Jezusowi, który pozostał z nami pod postacią Chleba. Wyrażamy szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze oraz trasę procesji i wszystkim ofiarodawcom na strojenie ołtarzy, trasy, bułeczki i wodę. To podziękowanie kierujemy na ręce Siostry Albiny. Przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy paniom i panom z Rodziny blog. Edmunda Bojanowskiego oraz wolontariuszom, którzy zawsze bezinteresownie pomagają przy rożnych dekoracjach w kościele. Niech Jezus Eucharystyczny wszystkim wynagrodzi swoją łaską i swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.

10. W niedzielę 5 czerwca wolontariusze Centrum Wolontariatu „Empatia” będą prowadzić zbiórkę na budowę hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie, w którym będzie świadczona pomoc medyczna i duchowa osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory i ich bliskim. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wykonanie instalacji w budynku hospicjum

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zbysław Ptak l. 64. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

13. Posileni i umocnieni chlebem niebiańskim idźmy i nieśmy Chrystusa w naszych sercach do wszystkich miejsc i sytuacji, do których w rozpoczynającym się tygodniu zaprowadzą nas drogi naszego życia. Bądźmy żywą monstrancją, ukazującą Chrystusa, który gości w naszych sercach! Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.