UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 22 V 2016 r. 2016-05-22


Przeżywamy dziś jedną z największych tajemnic naszej wiary. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kieruje nasze myśli ku Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu. Tajemnicę tę ukazał nam sam Jezus podczas sceny chrztu w Jordanie. Gdy Syn Boży przyjmował chrzest od Jana Chrzciciela, Duch Świę­ty zstąpił na Niego pod postacią gołębicy, a Bóg przemówił z obłoku. W czas dzisiejszej uroczystości chcemy na nowo przypomnieć sobie prawdę wiary o Trójcy Przenajświętszej i równocześnie prosić, abyśmy byli godnym mieszkaniem Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Chcemy także prosić o to, aby Trójca Przenajświętsza stanowiła dla nas wzór życia przepełnionego miłością i jednością.1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30 12.00, 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W tym tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 18.00 po nim Msza święta a w środę połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W środę Spowiedź przed Bożym ciałem od godz. 17.00. po wieczornym nabożeństwie spotkanie ministrantów i lektorów w celu przygotowania Bożego Ciała.

5. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy
o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
Pomoce do dekoracji można nabyć w naszym kiosku Caritas.

Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegała ulicą Krzyską, Modrzejewskiej, Ćwiklińskiej, Jaracza do kościoła. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

A. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po procesji będzie Msza święta o godz. 12.00. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.
B. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

C. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

D. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą wieczorem o godz. 18.00 z procesją oprócz niedzieli. W niedzielę procesja będzie po Mszy świętej o godz. 10. 30.

6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się z Dniem Matki. W tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie o naszych mamach.

7. W sobotę, 28 maja ks. Biskup Ordynariusz wyświęci diakonów naszego Seminarium na kapłanów wśród nich święcenia kapłańskie przyjmie nasz diakon Michał Witek. Mszę św. Prymicyjną odprawi 5 czerwca.

W tym dniu przypadnie też 35 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

8. W niedzielę 29 maja w godz. od 15.00 do 19.00, na parkingu Domu Katechetycznego, odbędzie się  „ rowerowy piknik rodzinny”. W programie dużo  zabawy dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez Policję.
Młodzież sprzedawać będzie ciastka, kawę, herbatę oraz kiełbaski z grilla.
Całkowity dochód z pikniku zostanie przeznaczony na organizacje ŚDM.
Zapraszamy już dziś do rodzinnego spędzenia niedzielnego popołudnia.

9. Przypominamy o wyjeździe na koncert „Jednego serca jednego ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie 26 maja w Boże Ciało. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16. 30 powrót ok. 1. 00 w nocy.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Stanisława Lubańska l. 93 której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 15.00. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

11. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i zabrania Biuletynu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie