UROCZYSTŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 15 MAJA 2016 r. 2016-05-15

Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.


1. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii Świętej. Polecamy ich w naszej modlitwie.

2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Chociaż jest to dzień pracy i nauki, starajmy się jednak zachować w miarę możności jego religijny i świąteczny charakter uczestnicząc we Mszy świętej.
16 maja patronuje nam św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny. W dzień imienin pasterza diecezji pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego bpa Andrzeja Jeża.

4. W środę zapraszamy Młodzież klas I i II Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed Bierzmowaniem połączone nabożeństwo majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę świętą o godz. 18.00.

5. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. Przeżywając ten dzień pomódlmy się za naszych kapłanów pracujących w naszej parafii wyrażając im wdzięczność za pracę.

6. W tym dniu będzie też formacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Domu Katechetycznym po wieczornym nabożeństwie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
Na Mszy świętej o godz. 10.30 będzie przyjecie do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy Rodziców tych dziewczynek.

8. Dziękujemy za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na inwestycje w naszej parafii. na schody i alejkę na Kalwarii krzyskiej. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask. Bóg zapłać

9. Przypominamy, że nasza parafia, jak co roku organizuje w Boże Ciało, wyjazd na koncert uwielbienia „Jednego Serca, jednego Ducha" do Rzeszowa. Wyjazd o godz. 16.30 - powrót ok 1.00 w nocy. Zapisy w Zakrystii, koszt 20 zł, ilość miejsc ograniczona. Jest jeszcze kilka miejsc dlatego prosimy o szybką decyzję. 

10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


OGŁOSZENIE DODATKOWE

Dnia 17 maja 2016 r. Gimnazjum nr 6 w Tarnowie obchodzi 10 rocznicę nadania szkole imienia Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. W programie msza św. o godz. 9.00 w naszym Kościele, połączona z montażem słowno- muzycznym, na którą zapraszają dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.
Społeczność szkolna złoży kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przy Gimnazjum i uczestniczyć będzie w wykładzie Ks. Prałata Zygmunta Bochenka pt. „Początek Światowych Dni Młodzieży - relacja świadka”.
W programie obchodów znajdzie się ponadto: wystawa: „Wzrastanie ewangeliczną definicją młodości” – autor Andrzej Trybulski, prezentacja talentów i twórczości młodzieży w związku z przyznaniem G6 tytułu Szkoła z pasją.

Jolanta Szura Dyrektor<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie