VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 8 MAJA 2016 ROK UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2016-05-08

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Jezus zaprasza nas także do wędrówki do nieba, które jest naszym przeznaczeniem. Obłokiem, znakiem tego wędrowania, jest szczególnie chrzest święty. On wprowadza nas na drogę do nieba. Prośmy podczas Eucharystii o łaskę nieustannego odnawiania tajemnicy chrztu w naszym codziennym wędrowaniu.

1. Msze święte będą o 7.00, 9.00, 10.30, wyjątkowo o 12.15 . Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego. Po nim wieczorna Msza święta o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiaj 73 Dzieci klas II w tym 30 dziewczynek i 43 chłopców, przeżywa I Komunię na Mszy świętej o godz. 10.30. Po tej uroczystości będą przeżywać Tydzień Wdzięczności uczestnicząc w nabożeństwie majowym i Mszy świętej. We wtorek udadzą się wraz z Rodzicami do Matki Bożej w Tuchowie. Zbiórka na placu przed sanktuarium o godz. 16.45 gdzie będzie powitanie i o godz. 17.00 będzie Msza święta. Dziękujemy też Rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza jest to pozłocenie 2 puszek do Komunii świętej.
3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych rano i wieczorem.

4. W tygodniu Nowenna do Ducha Świętego będzie połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę po wieczornym nabożeństwie będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Prosimy o obecność sumienną wszystkich należących do Rady.

6. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą Podziękowania i Prośby do Chrystusowego i Nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego a po nim Msza święta oraz ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
W piątek przypada też 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

7. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza święta na cmentarzu. Po niej nabożeństwo majowe. Wcześniej o godz. 16.30 Różaniec z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robieniu porządków przy grobach. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne. Pamiętajmy o wypełnieniu karty mogilnej.

8. Za tydzień 15 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej.

9. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla nich i Rodziców będzie w piątek od godz. 17.00. Próby przed rocznicą będą w środę i czwartek po wieczornym nabożeństwie.
Również w przyszłą niedzielę w całej diecezji składka na tacę będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

10. W kwietniu zakończyliśmy zbieranie ofiar przed kościołem na nowe drzwi do kościoła, zakrystii i krzyż Misyjny. Bardzo serdecznie dziękujemy za te ofiary. Dziękujemy też wykonawcom firmy pana Stanisława Krzemińskiego z Tuchowa.
Obecnie zostały wykonane schody i alejka główna od plebanii do kościoła z kostki na kalwarii Krzyskiej. Stąd przed kościołem będą zbierane ofiary na tę inwestycję. Liczymy na życzliwą jak zawsze ofiarność na ten cel. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

11. 26 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku główna Msza święta będzie sprawowana w kościele o godz. 9.00 a po niej procesja eucharystyczna ulicami Krzyską, Modrzejewską , Ćwiklińską , Jaracza do kościoła. I Ołtarz byłby przy kapliczce koło szkoły, II przy ul. Modrzejewskiej, III przy ul. Ćwiklińskiej skrzyżowanie przy ul. Węgrzyna i IV przy skrzyżowaniu ul. Ćwiklińskiej i Jaracza. Mieszkańców tego regionu i trasy procesji zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornym nabożeństwie w kościele. W przygotowanie ołtarzy prosimy o włączenie się sąsiednich ulic i dekoracje trasy procesji.

12. „Dzisiejszo-jutrzejszym” solenizantom – paniom i panom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.


PILNE

W najbliższy czwartek 12 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie będą oryginalne symbole ŚDM - Krzyż i Ikona Matki Bożej. Czuwanie Modlitewne rozpocznie się około godziny 20.00 uroczystym przywitaniem Symboli przed głównym wejściem do kościoła  Symbole przyjadą z kościoła Bł. Karoliny. Ostatni krótki etap przejdą niesione przez młodzież od ronda na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej. Od 20.00 do 21.00 będzie trwała Adoracja przy krzyżu prowadzona przez młodzież, o 21.00 będzie Apel transmitowany przez radio RDN. Od 21.30 będzie adoracja w ciszy przy krzyżu i Ikonie.
Bardzo prosimy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu oraz chętnych dorosłych. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń
Nasza parafia, jak co roku organizuje w Boże Ciało, wyjazd na koncert uwielbienia „Jednego Serca, jednego Ducha" do Rzeszowa. Wyjazd o godz. 16.30- powrót ok 1.00 w nocy. Zapisy w Zakrystii, koszt 20 zł, ilość miejsc ograniczona, dlatego prosimy o szybką decyzję. << wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie