V NIEDZIELA WIELKANOCNA 24 V 2016 r. 2016-04-24

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
Dzisiaj, w ostatnią niedzielę kwietnia, przeżywamy Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. W kontekście miłości, szacunku do drugiego człowieka, ten czas modlitwy jest szczególnie ważny. Wielu z nas przyczepia do deski rozdzielczej samochodów obrazek Świętego Krzysztofa, patrona podróżujących. To bardzo dobrze. Niech jednak na drogach rządzi nami przede wszystkim szacunek dla życia: swojego i drugiego człowieka, który tak jak ja chce szczęśliwie dojechać do celu. Niech nakaz miłości Boga i bliźniego stanie się także nakazem szacunku dla wszystkich kierowców i by był zauważalny na naszych drogach.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00.Wieczorna Msza święta
godz. 18.00 połączona z Nieszporami.
Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie,

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będzie przyjęcie chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

2. Kongregacja Oratorium Św. filipa Neri Tarnowie informuje:

Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że należący do Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri w Tarnowie diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, MICHAŁ WITEK, ur. 2 marca 1991 r. w Tarnowie, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Kapłańskich w dniu 28 maja 2016 r.

Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza.
Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia Święceń Kapłańskich.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy w szczególny sposób Rodzinę błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Po Mszy świętej i Nowennie spotkanie formacyjne w domu Sióstr, które serdecznie zapraszają

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w dzień powszedni o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. W niedziele i święta nabożeństwa majowe będą o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu czcić będziemy:
25 IV – św. Marka, Ewangelistę, ucznia i towarzysza misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczenia św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
29 IV – św. Katarzynę ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

6. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w piątek w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej na Mszę Świętą wieczorną. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

7. Przypominamy, że nasi parafianie podjęli decyzję, że co niedzielę o godz. 15.00 będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy figurze Serca Pana Jezusa przy ulicy Nowodąbrowskiej. Zachęcamy do jej realizacji.