III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 KWIETNIA 2016 r. 2016-04-10

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie", buduje się i umacnia wtedy, kiedy karmiona jest słowem Bożym.

Dzisiaj w naszej parafii przebywa przedstawiciel Rycerstwa Niepokalanej brat Maksymilian, Lesław Jaworski. Poda informacje o Niepokalanowie, o cudownym medaliku i o Rycerstwie Niepokalanej przygotowując do wstąpienia w szeregi Rycerstwa i przyjmie chętnych. Będzie tez miał materiały pomocnicze i pamiątki z Niepokalanowa. Witamy Go serdecznie. Składka na tacę jest przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary.
Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 będzie
Msza św. połączona z Nieszporami. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. W dniu dzisiejszym przypada 6 rocznica katastrofy smoleńskiej w której zginęło wielu wybitnych przedstawicieli polskiego życia publicznego z prezydentem Rzeczpospolitej na czele. Polecajmy Bogu w modlitwach ich dusze oraz całą naszą Ojczyznę. Szczególnie uczynimy to podczas wieczornej Mszy świętej.

3. Także dzisiaj młodzież naszej parafii organizuje po mszach świętych jarmark z domowymi wypiekami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na ich wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy świętej

5. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

6. Nasza parafia włączy się w te uroczystości w sobotę 16 kwietnia. Będzie to dekanalna pielgrzymka do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, jako kościoła jubileuszowego. Przed pomnikiem Świętego Jana Pawła o godz. 8.45 będzie przywitanie pielgrzymów i przejście przez Bramę Miłosierdzia. O godz. 9.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce aby zyskać odpusty związane z Rokiem Miłosierdzia. . Przybycie do katedry we własnym zakresie.

7. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. W tym dniu odpust w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

Składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie a przed kościołem będą zbierane ofiary na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

8. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie zapraszają uczniów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Gimnazjum, który organizowany jest w środę 13 kwietnia 2016 w godz. od 16.00 do 18.00.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

10. Trwają zapisy na ŚDM. Można zapisywać się w zakrystii i u Ks. Tomasza. Wśród danych potrzebny jest pesel. Płatności będą w późniejszym terminie. Mogą zapisywać się również osoby starsze oraz osoby małoletnie, które będą pod opieką osoby pełnoletniej. Do połowy kwietnia musimy skompletować listę uczestników z parafii.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Janina Brod l. 88. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. „Chodźcie, posilcie się!” – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki. A na cały tydzień wszystkim życzymy. Szczęść Boże.INTENCJE ZAMÓWIONE PODCZAS POGRZEBÓW,
KTÓRE ZOSTANĄ ODPRAWIONE W TYM TYGODNIU 11 – 17 IV 2016 R.


Poniedziałek
6.30: + Julia Dudek – od sąsiadów
+ Julia Dudek – od Wiesławy i Januarego Miśkowiec (poza)
Wtorek
6.30: + Julia Dudek – od sąsiadów Bogaczów
+ Julia Dudek – od rodz. Sajdaków (poza)
18.00: + Franciszek Łabno – od sąsiadów: Aleksandra, Renaty i Filipa
+ Franciszek Łabno – od pracowników firmy TIGO (poza)

Środa
6.30: + Stanisław Bogacz – od swatów Marków
+ Stanisław Bogacz – od sąsiadki Władysławy Rajskiej + Fryderyk Łabno – od pracowników firmy BADUM (poza)
18.00: + Franciszek Kaziród – od sąsiadów: Szywałów i Białych
+ Franciszek Kaziród – od rodz. Szpalów (poza)

Czwartek
6.30: + Franciszek Kaziród – od Ewy i Stanisława Pora z rodz.
+ Franciszek Kaziród – od Barbary i Stanisława Iwan (poza)
+ Jacenty Wijas – od teściowej z rodz.
18.00: + Ludwika(ona) Nowak – od rodz. Pawiów
+ Ludwika(ona) Nowak – od rodz. Rozumów (poza)

Piątek
6.30: + Julia Dudek – od Koleżanek i kolegów z Klubu Emeryta
+ Julia Dudek – od koleżanek i kolegów mamy z firmy KROKUS (poza)
+ Janina Drwal – od wnuka Dariusza
+ Janina Drwal – od Julii Bogacz (poza)
18.00: + Franciszek Kaziród – od rodziny brata Pawła
+ Franciszek Kaziród – od Barbary Mazur (poza)

Sobota
6.30: + Stanisław Bogacz – od chrześnicy Haliny z rodz.
+ Stanisław Bogacz – od sąsiadów z ul. Jagodowej (poza)
+ Rozalia Konarska – od wnuka Marka z rodz.
+ Rozalia Konarska – od Anny i Lesława Chudzik z rodz. (poza)
18.00: + Zuzanna Cierpich – od córki Marii z rodz.
+ Zuzanna Cierpich – od Zosi Cierpich (poza)

Niedziela
18.00: + Janina Drwal – od Marii Drwal
+ Janina Drwal – od Andrzeja i Alicji Drwal (poza)<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie