NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 IV 2016 ROK NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2016-04-03

Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni w naszym parafialnym wieczerniku na sprawowaniu Najświętszej Ofiary, stajemy się uczestnikami pokoju, który On przynosi nam, często żyjącym w lęku i doświadczającym różnorakich utrapień. Rozpoczynając dziś Tydzień Miłosierdzia, w sposób szczególny pragniemy poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu, uobecnianych we Mszy św., a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania. Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 połączona z Nieszporami. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego z fragmentami Dzienniczka Św. Faustyny. Po niej Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu.

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z tradycją członkinie i członkowie Caritasu obchodzą dzisiaj swoje święto. Polecamy Bogu ich przykładną i bezinteresowną posługę na rzecz ubogich. Ta bogata działalność jest godna podziwu. Wiemy, że jest ona niewystarczająca w morzu potrzeb. Organizowanie środków przez różnego rodzaju akcje rozprowadzania: świec, baranków wielkanocnych, palm, kadzidła, czy prowadzenie kiosku Caritas – to wszystko nie wystarcza na pokrycie najpilniejszych potrzeb biednych. Za całkowicie bezinteresowny, pełen poświęcenia trud owocnej pracy naszego parafialnego Caritasu składamy naszym wolontariuszom serdeczne Bóg zapłać. Prosimy też o wzmocnienie naszej grupy charytatywnej przez nowych członków.
Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz. 18.00.

4. We wtorek zapraszamy dzieci klas drugich z Rodzicami na comiesięczne spotkanie modlitewne przed I Komunią, które rozpocznie się Msza świętą o godz. 18.00.

5. W środę na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 i Nowennę zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania z klas I i II Gimnazjum . Obecność obowiązkowa z indeksami.
Również we środę po nabożeństwie o godz. 19.00 spotkanie Zarządu Cmentarza w Domu Katechetycznym.

6. W czwartek zapraszamy uczniów klas III Gimnazjum z Rodzicami na Mszę świętą dziękczynną za Sakrament Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy Rodzicom  bierzmowanych z naszej parafii za dar dla parafii, dzięki któremu pozłociliśmy jeden z kielichów mszalnych i puszkę do przechowywania Komunii św.

7. W piątek II miesiąca Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30 o 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakonu Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 17.30 i zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza święta o godz. 18.00 po niej Droga Krzyżowa. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej i w Biuletynie, który prosimy zabrać.

8. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza święta na cmentarzu. Wcześniej o godz. 16.30 będzie Różaniec za zmarłych. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach a odpadki prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych zachowując ich segregację.

9. Od dnia 1 marca 2016 roku na Cmentarzu Parafialnym w Tarnowie-Krzyżu trwa inwentaryzacja grobów, poprzez ponumerowanie grobowców i nagrobków oraz wolnych miejsc. Każdy grób będzie posiadał Kartę Mogilną. Będzie to dokument potwierdzający prawo do grobu na Cmentarzu Parafialnym w Tarnowie – Krzyżu oraz dane osoby odpowiedzialnej posiadającej prawo do grobu. Prosimy o wypełnienie Karty. Szczegóły u Zarządcy Cmentarza nr telefonu 504 944 156
Zarząd cmentarza

10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii za zgodą Ks. biskupa Ordynariusza będzie przedstawiciel Rycerstwa Niepokalanej brat Maksymilian, Lesław Jaworski. Poda informacje o Niepokalanowie, o cudownym medaliku i o Rycerstwie Niepokalanej przygotowując do wstąpienia w szeregi Rycerstwa i przyjmie chętnych. Będzie tez miał materiały pomocnicze i pamiątki z Niepokalanowa. Warto je nabyć.
Składka na tacę jest przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

11. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii organizuje po mszach świętych jarmark z domowymi wypiekami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na ich wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

12. Kończy się tydzień świąteczny, wielkanocny. Cieszymy się pięknym wystrojem kościoła i piękną dekoracją grobu Bożego i ciemnicy. Jeszcze raz dziękujemy za pracę i każdą pomoc przy jej wykonaniu. Ale przychodzi czas rozebrania dekoracji. Już z góry dziękujemy za liczną pomoc przy jej rozbieraniu we wtorek od godz. 8.00. Jest to dar czasu i pracy dla P. Boga. Zapraszamy.

13. Pozostańmy teraz na chwile wspólnej Adoracji i modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie