II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 LUTEGO 2016 r. 2016-02-21

W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśnieją­cego Chrystusa. Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usły­szeli i zapamiętali na zawsze, że Chrystus to umiłowany Syn Bo­ży, którego winniśmy słuchać... „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".
Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie kosztów nowych drzwi do kościoła i na Krzyż Misyjny.

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.

2. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00.

4. W piątek pamiętajmy o Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 i o godz. 19.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 będzie zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców. Przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie

6. Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto dzieci szkolne otrzymały skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

7. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań. Odważnie podejdźmy do sprawy.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego. W nim są m. i. informacje o odprawianych Mszach świętych za zmarłych zamówionych podczas pogrzebu.


10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Informacje o Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie

Trwają zapisy młodzieży, która chciałaby wyjechać do Krakowa na spotkanie młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wyjazd z grupą z parafii MB Fatimskiej na cały tydzień. Koszt 690 zł. Cena może przerażać, nie mniej jeśli ktoś się zaangażuje w duszpasterstwo młodzieży przy naszej parafii oraz pomoże zorganizować Tydzień Misyjny, oferujemy sposoby dofinansowania tej kwoty. Będą one podane później.

Przed wydarzeniami w Krakowie będziemy w Tygodniu Misyjnym gościć w naszej parafii grupę młodych (ok. 50 osób) z zagranicy. Zostaną oni rozlokowani po dwie osoby w rodzinach naszej parafii, które zgłosiły się do przyjęcia i zostały poproszone o zakwaterowanie dla tych osób.
Będziemy potrzebować dodatkowo osób, które zaangażowałyby się w zorganizowanie pobytu dla przybywającej do naszej parafii grupy młodzieży z zagranicy. Jest to kwestia: obiadów, kolacji, ogniska, meczu itp. Potrzeba włączenia się młodzieży, jak i dorosłych parafian.
Jedną z ważniejszych potrzeb jest dyspozycyjność w dniach od 20 do 25 lipca. Dla każdej z grup: młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa, rodzin przyjmujących młodzież oraz osób angażujących się zorganizowanie pobytu młodych z zagranicy w naszej parafii będą wcześniej zebrania informacyjne.

W sprawach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.


Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości Informuje:

W tych dniach mija okrągła 170. rocznica rzezi galicyjskiej (zwanej też rzezią tarnowską i rabacją), jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Tarnowa, ziemi tarnowskiej i polskiej historii w ogóle. Z tej okazji, Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości  zaprasza wszystkich diecezjan do uczestnictwa we Mszy Świętej, która odprawiona zostanie w najbliższą środę 24 lutego o godzinie 16:00 w Bazylice Katedralnej o spokój duszy ofiar pomordowanych w trakcie rabacji, miłosierdzie Boże dla oprawców a także w intencji odrodzenia narodowej wspólnoty. Tuż po Mszy, organizatorzy zapraszają na panel popularnonaukowy zatytułowany "Myśmy wszystko zapomnieli ...", w którym udział wezmą badacze dramatycznych wydarzeń z roku 1846 w Tarnowie i ziemi tarnowskiej: ks. dr Ryszard Banach, historyk Kościoła, ks. mgr Krzysztof Kamieński, dyrektor Archiwum Diecezjalnego i autor niedawno wydanej książki "Okropne dzieje przyniósł nam czas" a także Bogusław Andrzej Baczyński, niestrudzony badacz roku 1846 oraz Antoni Sypek, znany tarnowski historyk, prezes Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem, autor wielu książek o Tarnowie.
Początek panelu w środę 24 lutego o godzinie 17.15 w auli starostwa powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38.  Wstęp wolny.

INTENCJE ZAMÓWIONE PODCZAS POGRZEBÓW,
KTÓRE ZOSTANĄ ODPRAWIONE W TYM TYGODNIU (22 - 28 II 2016 r.)


Poniedziałek
6.30: + Henryka Cudek – od sąsiadów z ul. Malinowej
+ Henryka Cudek – od sąsiadów z ul. Malinowej (poza)
+ Andrzej Drwal – od przyjaciół: Ani i Kuby
+ Andrzej Drwal – od Ewy Wojtarowicz (poza)
Wtorek
6.30: + Ludwika(ona) Nowak – od sąsiadów Kluzów i Jaszczurów
+ Ludwika(ona) Nowak – od koleżeństwa córki Stasi (poza)
+ Jadwiga Jurkiewicz – od Grzegorza i Justyny Błażejewskich
+ Jadwiga Jurkiewicz – od koleżeństwa z pracy syna Łukasza (poza)
17.00: + Jacenty Wijas – od mamy i brata
+ Jacenty Wijas – od Jolanty i Roberta Wajdowicz z rodz. (poza)
Środa
6.30: + Andrzej Drwal – od sąsiadów Kurczabów
+ Andrzej Drwal – od koleżeństwa brata Mariusza z Zakładu Popr. w
Tarnowie (poza)
+ Czesław Ślęzak – od córki Ewy z mężem
+ Czesław Ślęzak – od rodz. Kipielów ze Świebodzina (poza)
Czwartek
6.30: + Jadwiga Jurkiewicz – od Leszka i Teresy Kalina, Daniela i Moniki Bałut
+ Jadwiga Jurkiewicz – od zespołu piekarni w Tesco (poza)
+ Mieczysław Opach – od sąsiadów z ul. Jeżynowej
+ Mieczysław Opach – od rodz. Sewiło (poza)
17.00: + Franciszek Kaziród – od syna Mariusza z żoną
+ Franciszek Kaziród – od rodz. Iwanów (poza)
Piątek
6.30: + Andrzej Drwal – od rodz. Tadeusza Drewko
+ Andrzej Drwal – od koleżanek i kolegów z pracy (poza)
+ Janina Drwal – od córki Lucyny z mężem
+ Janina Drwal – od Antoniny i Włodzimierza Witków (poza)
17.00 + Fryderyk Bajorek – od siostry Elżbiety i brata Romana
+ Fryderyk Bajorek – od koleżeństwa z pracy córki Agnieszki (poza)
Sobota
6.30: + Marek Wątroba – od sąsiadów z ul. Chryzantemowej i Stalowej
+ Marek Wątroba – od sąsiadów z ul. Chryzantemowej i Stalowej (poza)
17.00 + Henryk Witkiewicz – od Lucyny Pach z rodz.
+ Henryk Witkiewicz – od Marii i Andrzeja Kołtun (poza)
Niedziela
10.30: + Stanisław Bogacz – od kolegów
+ Stanisław Bogacz – od Janka Fiedora z żoną (poza)<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie