XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 WRZEŚNIA 2006 ROK 2006-09-03

Stajemy dzisiaj w I niedzielę września na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Najświętszą Ofiarę Chrystusa, którą właśnie rozpoczynamy, pragniemy złączyć z trudem wszystkich rodziców, nauczycieli i wychowawców podejmujących kolejny raz wielkie dzieło kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży.

Po Mszy Świętej podczas Adoracji będziemy modlić się wspólnie przed Chrystusem Eucharystycznym, aby pobłogosławił nasz wspólny trud, a dzieciom i młodzieży dał wzrost w mądrości i łasce u Boga i u ludzi.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. O godz. 15.00 będzie udzielany Sakrament Chrztu podczas Mszy Świętej.

Na godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory. Po nich wieczorna Msza święta.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msze święte na rozpoczęcie roku dla Gimnazjum o godz. 8.00, dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola o godz. 9.00. Bardzo serdecznie zapraszamy zarówno Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców a także Pracowników szkół do wzięcia w nich udziału aby wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok szkolny trudnej pracy.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W piątek – 8 września – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Głównej Patronki Diecezji, w Polsce zwane świętem Matki Boskiej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno Słowa Bożego.
Trzeba nam więc pytać; jaki ono w moim życiu wydaje owoc? Poświęcenie ziarna będzie po Mszy św. rano o godz. 7.00 i po wieczornej Mszy świętej. Prosimy przynieść ze sobą ziarno do poświęcenia.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 będzie Msza Święta a po niej Adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Porządek Adoracji podany jest w gablocie ogłoszeń.
Adorację kończą o godz. 17.45 Podziękowania i Prośby. O godz. 18.00 MSZA ŚWIĘTA z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Bardzo serdecznie zapraszamy do prywatnej i wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza na wieczorne nabożeństwo.

6. W piątek przychodzimy na wieczorną Drogę Krzyżową o godz. 20.00 by modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Nie ustawajmy w tej modlitwie a poprzez uczestnictwo w niej okażmy wdzięczność za to wszystko co dla nas uczynił Wielki Papież nasz Rodak Jan Paweł II.

7. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza święta na cmentarzu i modlitwy za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich nam zmarłych. Zachęcamy jak zwykle do robienia porządków na cmentarzu przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych.

8. W przyszłą niedzielę porządek będzie jak w niedziele w ciągu roku szkolnego a więc Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Prosimy aby wszystkie dzieci przyszły na swoją Mszę Święta.
Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe dla Matek i zmiana tajemnic różańcowych dla Niewiast, Matek.

9. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Pamiętajmy o tym. Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Remont organów.

10. Informujemy, że dzieci przedszkolne, które nie uczęszczają do przedszkola, będą miały katechezę w piątek o godz. 16.00. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zaprasza siostra katechetka Ewa wszystkich zainteresowanych Rodziców.

11. Spotkanie Lektorów starszych i młodszych w sobotę o godz. 9.00.
Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie we wtorek o godz. 17.00. Obecność wszystkich grup obowiązkowa.

12. Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będzie w niedzielę 17 września.

13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

14. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień i nowy rok szkolny. Pozostańmy na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.