XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2006 2006-08-27

W tym roku mija 350 lat od złożenia Ślubów przez króla Jana Kazimierza i 50 lat od ponowienia ich w formie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Te daty mobilizują nas, aby wrócić do treści Ślubów, podjąć trud wypełnienia tego, co przyrzekliśmy a co jeszcze nie zostało zrealizowane, a przede wszystkim sięgnąć do źródeł wiary, z której się zrodziły. W roku 1956 uwięziony Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński nawiązując do Ślubów Jana Kazimierza napisał w Komańczy tekst Ślubów Jasnogórskich. Słowa tych ślubów wypowiedział wczoraj na Jasnej Górze obecny prymas Kardynał Józef Glemp. Do tego wydarzenia przygotowaliśmy się przez Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Ojciec Święty Jan Paweł II mówił; „trzeba nam stale wracać do tego Ślubowania, tak jak dawniejsze pokolenia wracały do Ślubów Jana Kazimierza”. Ponowimy je również dzisiaj w czasie tej Eucharystii, by pogłębić nasze zawierzenie siebie, naszych rodzin Maryi, Królowej Polski.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po południu zapraszamy na niedzielne Nieszpory o godz. 17.30.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września i I sobota. Msze św. wotywne będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

4. Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:

w czwartek od godz. 17.00 dla klas VI oraz dla klas I i II Gimnazjum.

w piątek dla klas III, IV, V, młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.

Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.

W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii oraz usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek 1 września, wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Niech pamięć o tym tragicznym wydarzeniu w historii Polski i świata będzie dla nas wezwaniem do troski o dobro i rozwój naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny oddali za Nią życie.

Nie zapomnijmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o wyniesienie Go na ołtarze. Dziękujemy za coraz liczniejszą obecność. Kolejne rodziny prosimy o przewodniczenie rozważaniom.

6. W przyszłą niedzielę powracamy do Mszy Św. w roku szkolnym. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będą udzielane Chrzty. Taka Msza św. będzie w przyszłą niedzielę I miesiąca.

7. Sobotę o godz. 6.00 wyruszy pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Prosimy zainteresowanych o punktualne przybycie i wcześniejsze wypełnienie formalności do środy włącznie aby wszyscy byli ubezpieczeni.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Barbara Kiełbasa l.69 i + Michał Liszka l. 50. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

10. Dyrekcja Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie prosi rodziców i uczniów o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rozpoczęcia roku szkolnego, które można uzyskać w sekretariacie gimnazjum, a uczniów klas pierwszych o uzupełnienie stroju galowego krawatem z logo gimnazjum.

11. W sobotę 2 września 2006 o godz. 10.00 będzie I powakacyjne spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dziewcząt należących do niej a także zapraszamy chętne dziewczynki, które chciałyby należeć do niej.

12. Z pewnością życie nie jest łatwe i czeka nas wiele problemów, którym będziemy musieli stawić czoła w kolejnych dniach. Spotykamy różnych ludzi, i tych bliskich, i tych raczej nam obcych. Nie zawsze zgadzamy się z nimi i z ich sposobem myślenia. Potrzebować będziemy siły, aby im podarować przebaczenie i chętnie darować urazy.

Poprośmy Boga, aby nam błogosławił na ten trud. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.