II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 3 STYCZNIA 2016 r. 2016-01-02

Dobry Bóg zaprosił nas na ucztę eucharystyczną, którą dla nas przygotował. Chce się z nami spotykać, by dzielić się z nami mądrością i siłą do wypełnienia życiowych zadań. Chce przede wszystkim dawać nam swoją miłość. Przez sakrament chrztu wybrał nas i uczynił swoimi dziećmi, dał nam obietnicę życia wiecznego, wlał w serca zaczątek wiary. Dziękujmy dziś za ten niezwykły dar chrztu i godność, jaka z niego płynie. Pamiętając zaś, że chrzest jest sakramentem wiary, prośmy o pomoc w ciągłym jej pogłębianiu. Z pokorą i miłością przyjmijmy Boże Słowo do naszych serc i naszego życia, i prośmy nowo narodzonego Jezusa podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, aby radość Bożego Narodzenia stała się naszym udziałem.

Dobry Bóg zaprosił nas na ucztę eucharystyczną, którą dla nas przygotował. Chce się z nami spotykać, by dzielić się z nami mądrością i siłą do wypełnienia życiowych zadań. Chce przede wszystkim dawać nam Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na cele kurialne.

1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.
2. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

3. W Święto Trzech Króli, 6 stycznia na godz. 17.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie w Kościele. Będzie to 60 minutowe, wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem Pana Organisty. Organizatorem spotkania jest działający w naszej parafii Dom Katechetyczny im. Św. Jana Pawła II.

4. Błogosławieństwo kompletów na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło będzie na wszystkich Mszach. Rozprowadza
je będzie nasza Caritas przed Mszą świętą. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

5. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy, dlatego są organizowane Orszaki Trzech Króli. Będzie Orszak Trzech Króli również w Tarnowie pod patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, organizowany przez Parafię Katedralną, OO. Bernardynów, Urząd Miasta Tarnowa oraz VII LO w Tarnowie. Orszak Trzech Króli wyruszy z Placu Katedralnego o godz. 13.00 i przejdzie ulicami Kapitulna, Rybną, Wałowa, Targową, Bernardyńską. Zakończenie w ogrodzie OO. Bernardynów. Organizatorzy serdecznie zapraszają do licznego udziału. Będą rozdawane korony.

6. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Dzień Skupienia, Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Męce Pańskiej. O godz. 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą zaczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta. Szczegółowy program Dnia Skupienia jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim by wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok.

7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany Chrzest.

8. Dzieci klas II zapraszamy z Rodzicami na Mszę świętą o godz. 10.30. Będzie to comiesięczne spotkanie modlitewne.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego bo w nim jest porządek kolędy.

10. Na nasze postanowienie, że w tym roku nie zaniedbamy uczestnictwa w niedzielnej liturgii Mszy świętej, niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.