XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 SIERPNIA 2006 ROK 2006-08-20

Kościół Święty, który tworzymy, żyje dzięki Eucharystii. W niej najpełniej jednoczymy się z Chrystusem – Chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Nasze chrześcijańskie życie to nie wybór jakiejś idei, nauki czy zespołu norm moralnych, ale na pierwszym miejscu spotkanie z żywym Bogiem, doświadczenie obecności Chrystusa. Dlatego gromadzimy się na uczcie, na której On karmi nas swoim Ciałem i Krwią. Za wszelką zatem opieszałość i lenistwo w przeżywaniu dotychczasowych Mszy Świętych, przeprośmy miłosiernego Boga.

Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu zapraszamy na niedzielne Nieszpory, które będą o godz. 17.30 połączone z Nowenną do Matki Bożej Częstochowskiej.

2. Codziennie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej, która będzie po wieczornej Mszy świętej do piątku włącznie. W ten sposób łączyć się będziemy każdego dnia w modlitwie z pielgrzymami XXIV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

3. W sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Łączymy się w sposób duchowy we wspólnej modlitwie z rzeszą pielgrzymów przebywających w tych dniach na Jasnej Górze i pielgrzymujących na Nią, w tym z naszej diecezji i naszej parafii.

4. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Niech nasza liczna obecność będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę i przypomnieniem o Jego codziennej Drodze Krzyżowej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o tym pamiętać.

6. Również w przyszłą niedzielę Odpust w Starych Żukowicach.. Uroczysta suma o godz. 11.00. Dzisiaj Odpust w Pawęzowie.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Kieć l. 74. Pogrzeb Jej będzie jutro o godz. 15.00 na naszym parafialnym cmentarzu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

9. Od wczoraj w Pasierbcu k. Limanowej odbywają się nabożeństwa przed Odpustem, który będzie w przyszłą niedzielę. Szczegóły na afiszu.

10. Planujemy pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii i Łagiewnik. Pielgrzymka wyruszy w sobotę 2 września o godz. 6.00 rano spod kościoła. Zapisy przyjmujemy w zakrystii z podaniem dokładnego adresu, numeru peselu i telefonu. Koszt pielgrzymki 30 złotych.

11. Nasza codzienność powinna być kontynuacją spotkania i zjednoczenia z Chrystusem, którego dzisiaj doświadczyliśmy. Na trud pełnienia woli Bożej w naszym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień, życzymy Szczęść Boże.