XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LISTOPADA 2015 r. 2015-11-14

Gromadzimy się w trzydziestą trzecią niedzielę w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy także jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży z udziałem Ojca św. Franciszka. Gościmy dziś w naszej parafii Ks. Andrzeja Augustyna duszpasterza akademickiego w Tarnowie aby przybliżył nam ideę Światowych Dni Młodzieży i poinformował nas o przygotowaniu do nich w diecezji i w parafiach.
Składka na tacę zgodnie z decyzją Episkopatu jest przeznaczona na potrzeby organizacyjne ŚDM 2016 roku, a przed kościołem będą zbierane są ofiary do skarbony na pokrycie kosztów wykonanych nowych drzwi do kościoła.

1. Po południu o godz. 17. 30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po
nim wieczorna Msza święta. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych.
2. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w
poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00.

3. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. Msza Święta o godz. 17.00 a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej.

4. W sobotę rozpoczyna się Wizytacja i Kapituła Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii. Trwać będzie w sobotę i w niedzielę. W sobotę rozpoczęcie o godz. 10.00 pod przewodnictwem ojca Błażeja Budnika Asystenta FZŚ Regionu Krakowskiego. Szczegóły w gablocie franciszkańskiej.

5. Przyszła niedziela, 22 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Liturgiczny przeżywany pod hasłem: NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. : W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku
19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku
20 XI –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r., wychowawca bł. Augusta Czartoryskiego, karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce i zmarł 15 XI 1907 r.
21 XI W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

7. Jutro 16 listopada będzie kolejne spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Zapraszamy na Mszę św. oraz różaniec z wypominkami oraz na spotkanie w domu Sióstr.

8. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza młodzież z gimnazjum, ze szkół średnich oraz studentów do włączenia się w duszpasterstwo młodzieży przy naszej parafii. Ciekawe spotkania Grupy Młodzieżowej już odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. W Pierwsze Piątki natomiast o godz. 19.00 w kościele będziemy gromadzić się na Nabożeństwach, przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będzie to okazja, aby zacząć świadomie przeżywać swoją wiarę, zawiązać osobową więź z Jezusem i rozważyć Słowo Boże na niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

9. „Strzeż mnie, mój Boże, Tobie zaufałem!” − te słowa powtarzaliśmy jako refren psalmu responsoryjnego. Powracajmy do nich często w czasie rozpoczynającego się tygodnia i w czasie całego naszego życia. Niech one będą ufnym powierzeniem naszej teraźniejszości i przyszłości Jezusowi Chrystusowi. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy na drodze do życia wiecznego.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże

INTENCJE ZAMÓWIONE PODCZAS POGRZEBÓW, KTÓRE ZOSTANĄ ODPRAWIONE W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU - 16-21 X 2015 R.

6.30: + Małgorzata Matyasik – od rodz. Kobierskich
+ Jerzy Bród – od kuzynów: Jana, Jerzego, Tadusza, Adama

6.30: + Jerzy Bród i ++ z rodz. Bród i Warzecha – od Ani i Marysi
+ Małgorzata Matyasik – od sąsiadów Jarmułów i Janusiów

6.30: + Władysław Cierpich – od mamy
17.00: + Zbigniew Jaworski – od mamy

6.30: + Władysław Cierpich – od żony
+ Zbigniew Jaworski – od brata Tadeusza
17.00 + Małgorzata Matyasik – od Stefanii i Marii

6.30: + Małgorzata Matyasik – od rodz. Kudroniów
+ Edward Jaworski – w 30 dz. po śm.
17.00: + Zbigniew Jaworski – od rodziców, uczniów i wychowawczyni kl.
IIa z Gimnazjum nr 6 w Tarnowie
6.30: + Małgorzata Matyasik – od rodz. Mrozów
+ Zbigniew Jaworski – od Krystyny i Leszka Roleskich z rodz.