XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LISTOPADA 2015 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2015-10-31

Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych stawia nam bardzo wyraźnie pytanie o sens i cel naszego życia. Chrześcijanin powinien mieć jasno nakreślony cel istnienia, to znaczy wieczność: bycie z Bogiem na wieki. To marzenie każdego chrześcijanina jest fundamentem właściwego przeżywania codzienności. Życie bez pragnienia nieba jest życiem pozbawionym sensu. Dziś wspominamy przyjaciół Boga, ludzi, którzy przez sposób życia na ziemi osiągnęli niebo. To niezliczony tłum wiernych Bogu.
Osiem błogosławieństw, czyli tzw. Kazanie na Górze, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, pokazuje dokładnie drogę dla każdego z nas. Chrześcijaństwo bowiem zaczyna się od realizacji tych słów Jezusa! Dlatego módlmy się dzisiaj, w tę wyjątkową uroczystość, żebyśmy dzięki naszemu życiu dołączyli do tych, którzy są z Bogiem twarzą w twarz. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej wspólna Adoracja.

1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na Cmentarzu. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. W czasie Mszy św. na cmentarzu o godz. 14.00 można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św. O godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. Zwyczajem ostatnich lat zbierane są ofiary na cmentarzach z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. Celem kwesty jest utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej wciąż opiera się na dobrowolnych ofiarach wiernych.

3. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. 7.00, 8.00 do południa. O godz. 14.00 na
cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele. Wypominki będą czytane jutro od godz. 6.30 do Mszy św. o godz. 7.00 i po niej do godz. 8.00. Natomiast po południu o godz. 16. 30 połączone z Różańcem.

4. W tym tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej od wtorku Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. W pozostałe dni od 9 listopada w dni powszednie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałki, wtorki i w czwartki po wieczornej Mszy św.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Różańcem.

5. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii.
6. W tym tygodniu I piątek miesiąca listopada. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek od 16.30 a w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

7. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

8. Za tydzień – 32 niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc Syrii.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
10. W tych najbliższych dniach będziemy pamiętać o naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy zwłaszcza dar Mszy świętej, wypominek i to co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – nasze nawrócenie i pokutę. Uszanujmy też miejsce na którym spoczywają zmarli. Niech cmentarz, który jest miejscem poświęconym będzie miejscem modlitwy i ciszy. Na swoim miejscu niech pozostaną kwiaty i znicze. Odwiedzając groby zmarłych pamiętajmy o modlitwie stojąc nad mogiłami. To jest przecież sens naszych odwiedzin. Pamiętajmy o grobach kapłanów, dobrodziejach a zwłaszcza o Ks. Prałacie Andrzeju Kmieciku.

11. W tym tygodniu będą spotkania comiesięczne: we wtorek dla klas II przed I Komunią, we środę dla klas I i II Gimnazjum, w czwartek dla klas III Gimnazjum
12. Wielu z nas, wprost z tej świątyni uda się na cmentarz, aby jeszcze raz odwiedzić groby bliskich i zyskać odpust zupełny. Dzisiaj, przez cały listopad i przez całe życie, pamiętajmy, że cmentarz to nie jest koniec drogi życiowej naszych bliskich. Cmentarz to etap w drodze do wieczności. To oczekiwanie zmartwychwstania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację

INTENCJE ZAMÓWIONE PODCZAS POGRZEBÓW, KTÓRE ZOSTANĄ ODPRAWIONE W TYM TYGODNIU 2-7 XI 2015 R.

Wtorek 6.30: + Sebastian Kaczmarczyk – od Haliny i Jacka Szatko z rodz.
+ Jerzy Bród – od rodz. Witusików

17.00 + Małgorzata Matyasik – od rodz. Wiśniowskich

Środa 6.30: + Sebastian Kaczmarczyk – od rodz. Traczów
+ Jerzy Bród – od Marka Krasa z rodz.

Czwartek 6.30: + Sebastian Kaczmarczyk – od koleżanek z klasy brata Kamila z
wychowawcą