XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 SIERPNIA 2006 ROK 2006-08-13

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata” (J 6,51). Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii przypominają nam wymownie, że gromadzimy się na świętej Uczcie, będącej uobecnieniem zbawczej śmierci i zmartwychwstania Pana. Z wiarą, miłością i skupieniem wysłuchajmy Bożego słowa i celebrujmy święte obrzędy, aby udział w tej Najświętszej Ofierze przyczyniał się do naszego wzrostu w świętości. Na początku sprawowania Eucharystii uznajmy, że jesteśmy grzeszni i prośmy Pana o miłosierdzie nad nami. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i PAT.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Jutro, 14 sierpnia, w liturgii Kościoła wspominamy św. Maksymiliana Kolbego. Kolejny męczennik obozu zagłady Auschwitz-Birkenau pokazał, że nawet w sytuacji ekstremalnego zagrożenia godności człowieka możliwa jest jej obrona. Niech to wspomnienie skłoni nas do jeszcze większej troski o godność każdego człowieka.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mamy w tym dniu obowiązek pod grzechem ciężkim uczestniczenia we Mszy św. Ponieważ jest to święto kościelne i państwowe dlatego Msze święte będą jak w niedziele wakacyjne o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tę jakże piękną, maryjną uroczystość, tradycyjnie w naszych świątyniach są święcone wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Poświęcenie będzie po Mszach świętych.

4. W tym też dniu Odpust w Brzozówce. Uroczysta Suma o godz. 11.00.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza w tym też dniu rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, która jak słyszeliśmy w Apelu z Jasnej Góry w tym roku połączona jest z obchodami 350-lecia Ślubów króla Jana Kazimierza i 50-lecia Ślubów Jasnogórskich. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tej Nowennie. W czasie nabożeństwa będziemy łączyć się duchowo z diecezjanami pielgrzymującymi do Matki Bożej Królowej Polski w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która wyrusza już we czwartek. Wszystkich pielgrzymów zwłaszcza z naszej parafii już dziś polecamy Panu Bogu i Matce Najświętszej oraz prosimy Ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

6. W piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Znów bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, by w ten sposób wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który codziennie odprawiał Drogę Krzyżową i uczył nas trwania przy Chrystusie Cierpiącym.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do stołu Pańskiego.

9. Chleb Życia, który przyjęliśmy, zobowiązuje nas, byśmy należąc do Chrystusa, postępowali zawsze w prawdziwej i szczerej miłości. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień i na dalsze dni wakacji życzymy Szczęść Boże.