XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 WRZEŚNIA 2015 r. 2015-09-27


Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar na PAT w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.


1. Msze św. jak w ciągu roku: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 połączona z Nieszporami
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem różańcowym i na Mszę świętą.
Szczególnie zapraszamy Młodzież klas II Gimnazjum z Rodzicami. Jest to dla nich comiesięczne spotkanie modlitewne.

3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie będzie o godzinie 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

4. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na
comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów.
Ofiary na Misje złożymy podczas nabożeństwa różańcowego. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym.
Spowiedź przed I piątkiem miesiąca:

W środę od godz. 16.30 szczególnie klasy II Gimnazjum oraz klasy V i VI
W czwartek od 16.30 szczególnie klasy I i III Gimnazjum
W piątek od 16.30 dla dzieci klas III i IV, młodzieży i starszych
Prosimy aby dzieci i młodzież korzystały ze Spowiedzi w wyznaczone dni.
W piątek z racji I piątku odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i
usłużyć dwoma samochodami od godz. 7. 45.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej
29 IX – święci Archaniołowe: Michał, Gabriel i Rafał.
30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem

7. W przyszłą niedzielę nasza Caritas będzie rozprowadzała tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Akcja ta będzie prowadzona w całej diecezji. Za „Chlebek Miłosierdzia” składamy ofiarę przynamniej 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.

8. Jutro w poniedziałek w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat; Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie i pokój na świecie. Na tę modlitwę w naszej parafii zgromadzimy się o godz. 15.00 przy Figurze Serca Pana Jezusa na ulicy Nowodabrowskiej, przy parkingu obok cmentarza przy ulicy Krzyskiej i przy kapliczce obok szkoły. O prowadzenie Modlitwy prosimy Róże Ojców i Matek.

9. W przyszłą niedzielę w Lisiej Górze będzie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustową o godz.11.00.

10. Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Zaproszenie do udziału w procesji różańcowej
ulicami miasta Tarnowa


Drodzy Mieszkańcy Tarnowa!
Serdecznie zapraszam Was do udziału w procesji różańcowej ulicami naszego Miasta, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 4 października. Hasłem przewodnim modlitwy będą słowa: „Różaniec - drogowskazem i darem Miłości Miłosiernej”. Szczególną intencją wspólnej modlitwy będzie prośba o pokój na świecie, a także o odrodzenie świętości życia w naszych rodzinach.
Procesja rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Gumniska 24, natomiast zakończy się uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku. Organizatorzy proszą uczestników procesji o zabranie ze sobą lampionów. Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI


OGŁOSZENIA DODATKOWE

 • Wspólnota SYNAJ przy parafii p.w. Św. Rodziny w Tarnowie zaprasza wszystkich chętnych pracujących i niepracujących na cykl 10 konferencji tworzących kurs ALPHA. Cotygodniowe konferencje i spotkania starają się  przybliżać uczestnikom najistotniejsze wątki związane z chrześcijaństwem. Podczas spotkań możesz zadawać trudne pytania, poznać ciekawych ludzi i smacznie zjeść. ALPHA jest zarówno dla osób wierzących, wątpiących, jak i poszukujących Boga. Kurs startuje już 28 września 2015.
  Bliźniaczy kurs dla studentów jest prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie TRATWA w Tarnowie. Tam rozpoczęcie kursu nastąpi 19 października 2015.
  Udział w kursie jest bezpłatny. 
  Więcej informacji na stronie alpha.tarnow.pl.   

 • W sobotę 3 X 2015 roku w Tarnowie odbędzie się spotkanie z ks. Dariuszem Oko, organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.
  Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną w kościele bł. Karoliny o godz. 9.00. W dalszej części spotkania wystąpi znany z działalności publicystycznej i medialnej, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, filozof i teolog, ks. dr hab. Dariusz Oko. Zaproszony gość wygłosi wykład pt. ,,Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny".
  Po wykładzie można będzie nabyć książki polecane przez ks. Profesora („Dyktatura gender”, „Wygaszanie Polski”, „Moje życie”).

   Zarząd Główny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w tym spotkaniu.

 • Od przyszłej niedzieli rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci MB Różańcowej w Bochni. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie.
W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj m.in. :
- o archaniołach – kim są i jaką mają moc? - obrazek z modlitwa do św. Michała Archanioła, odmawiana nieprzerwanie od 1884 r. - co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma? - rozmowa z aktorką, która chce być święta - co znajduje się na niewidocznej stronie księżyca, dlaczego zawsze zwrócony jest on do nas jedną stroną - oraz do czego ludzie planują wykorzystać niewidoczną stronę?


<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie