XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VIII 2015 r. 2015-08-23

„Panie, do kogóż pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego”. Słowa te usłyszymy w dzisiejszej ewangelii. Nauka Boża nie jest łatwa, ale jest prawdziwa i pewna. Zepsuty świat, który idzie na zatracenie, nie chce słuchać Boga, twierdząc że Go już nie rozumie. My wybieramy przymierze z Bogiem i nie chcemy iść za fałszywymi bogami – wybieramy przymierze, o którym usłyszymy w dzisiejszym pierwszym czytaniu. Przymierze wymaga wysiłku, ale daje pewną, prawdziwą drogę do szczęścia, szczęścia rodzinnego tu, na ziemi, i szczęścia wiecznego w niebie.1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
Dzisiaj dziękujemy Ks. Mirosławowi i Ks. Krzysztofowi za pracę w naszej parafii jak i za sumienną pracę katechetyczną. Szczególnie uczynimy to na Mszy św. o godz. 9.00. Dziękując równocześnie życzymy aby zawsze Pan Jezus spoglądający z cudownego Krzyża naszej świątyni udzielał mocy i siły w życiu i pracy kapłańskiej a Matka Boża Nieustającej Pomocy miała w swojej matczynej opiece po najdłuższe lata. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop –Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święte w naszym kościele rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

5. W czwartek 27 sierpnia po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym będzie spotkanie będzie Nadzwyczajne Posiedzenie całej Rady Duszpasterskiej. Jako przedmiot Posiedzenia Rady będzie ustalenie organizacji i działalności Cmentarza Parafialnego, w związku ze złożoną rezygnację przez p. Teresę Kabat i p. Stanisława grabarza z dalszego prowadzenia i kierowania Cmentarzem oraz pochówkami zmarłych. Do tej pory nikt nie zgłosił się na Ich miejsce. Dlatego potrzebne jest to spotkanie i prosimy o sumienną obecność wszystkich członków Rady.

6. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

A W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
- 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku
- 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych
8. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.
9. W przyszłą niedzielę powitamy nowych Księży Wikariuszy. Będzie też odpust w Starych Żukowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00 a dzisiaj w Pawęzowie.
10. Każda Eucharystia jest spotkaniem z Bogiem żywym. On żyje w naszych rodzinach. Żyje w Kościele domowym, który tworzymy. Otwórzmy się na Jego błogosławieństwo, które umacnia nas w realizacji powołania do świętości.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie