XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VIII 2015 r/ 2015-08-16

Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważamy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów nowych drzwi wejściowych do kościoła i 4 drzwi w zakrystii oraz Krzyża Misyjnego. Za każdą ofiarę życzliwą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. Jutro Mszą świętą o godz. 6.30 rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Relacje z trasy Pielgrzymki podawane są w radiu RDN Małopolska. Program transmisji na żywo obejmie Mszę. Św. oraz apel wieczorny wybranych grup. Oprócz transmisji na żywo będą również zamieszczane krótkie reportaże i filmy ze szlaku pielgrzymkowego. Transmisja oraz jej program są dostępne na stronie www.ppt-tv.pl

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

4. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.

5. Za tydzień przypada dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku, a także Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, ale obchodzony publicznie po raz pierwszy dopiero w 2011 roku w Warszawie. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 podziękujemy naszym dotychczasowym Księżom Katechetom Mirosławowi i Krzysztofowi za pracę w naszej parafii. Ks. Mirosław udaje się do pracy w Cikowicach k. Bochni a Ks. Krzysztof do Straszęcina k. Dębicy.
Także w przyszłą niedzielę po Prymarii będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
Również w tym dniu Odpust w Pawęzowie. Suma o godz. 11.00.

7. W tym tygodniu patronujĄ nam:
17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną
20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny. Żył na przełomie XI i XII wieku
21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Żył na przełomie XIX i XX wieku

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

8. We wtorek po Mszy świętej wieczornej będzie obowiązkowa zbiórka Ministrantów, Lektorów, DSM –u i Chórku. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich o sumienną obecność.

9. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 dnia 19 sierpnia tj. środa od godz. 15.00 do 16.30. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

10. Pielgrzymka do Sandomierza, Cmolasu, Głogowa Małopolskiego, Dębicy wyrusza 20 sierpnia w czwartek o godz. 5.30, powrót ok. godz. 20.30. Tych, którzy zgłosili się na wyjazd a jeszcze nie dopełnili formalności proszeni są o dokonanie ich dzisiaj w zakrystii u Siostry.

11. W dzisiejszej ewangelii Chrystus wypowiedział do nas słowa: „Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Umocnieni tymi słowami, posileni Ciałem Pańskim, idźmy z odwagą w nasze życie, uwielbiając i wychwalając Boga za niepojęty dar Jego miłości, jaki pozostawił nam w Eucharystii, która jest naszą prawdziwą siłą do pełnienia dobrych czynów. Niech Pan obficie nam błogosławi.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W „GN” dzisiaj m.in.:
- o nadzwyczajnej łasce, jaką otrzymał papież Pius XII w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP - wyjaśnienie krok po kroku, czym jest In vitro - o uzdrowieniach, które wypraszają świeccy katolicy np. Marcin Zieliński - dlaczego głosując za ustawą In vitro katolik nie powinien przystępować do Komunii św.? - o zdejmowaniu krzyży z dachów i wież kościelnych w Chinach<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie