XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 SIERPNIA 2015 r. 2015-08-09Życie człowieka jest nieustanną wędrówką. Przemierzamy przestrzeń i czas, ciągle wyznaczając sobie nowe cele. Najtrudniejszą jest jednak wędrówka wewnętrzna. Podejmowanie decyzji, zmaganie o dobro, konsekwencja w działaniu mogą stać się po pewnym czasie wyczerpujące. Szukamy pokarmu, który nie tylko wzmocni naszą motywację, ale przede wszystkim ożywi wiarę i uzdolni nas do prawdziwej miłości. Gromadząc się na Eucharystii, pozwólmy dziś Chrystusowi się nakarmić.


Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Aby nasze spotkanie z Jezusem było godne Jego zaproszenia, przeprośmy Go za wszystkie nasze zaniedbania i grzechy.

1. Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie po wieczornej Mszy św.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza święta po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

3. W sobotę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ to liturgicznie święto ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Msze Święte będą o godzinie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

4. Z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów nowych drzwi wejściowych do kościoła i w zakrystii oraz Krzyża Misyjnego. Pamiętajmy o życzliwych ofiarach na ten cel.
6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

10 VIII – Św. Wawrzyńca – diakona i męcz.- patrona bibliotekarzy i pszczelarzy

11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, zafascynowana życiem, które wybrał św. Franciszek, poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami; siostry oddają się modlitwie wstawienniczej i prowadzą bardzo surowy tryb życia.

14 VIII – Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia

7. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
A pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

8. Przyjęliśmy z wiarą dar Jezusa – Chleb Żywy, który zstąpił z nieba. Niech Jego obecność pomnaża w nas miłość codzienną ku naszym bliskim. Niech umacnia w nas wytrwałość na drodze, po której kroczymy. Posileni na eucharystycznej Uczcie Jezusa i obdarzeni Jego błogosławieństwem, na nowo podejmujmy naszą życiową wędrówkę. Mocą tego pokarmu pokonamy każdą, najtrudniejszą nawet, drogę, gdyż On sam jest naszą siłą.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie