XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 SIERPNIA 2015 r. 2015-08-02


Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej pozostańmy na wspólną Adorację.1. Msze św. według porządku wakacyjnego 7.00, 9.00, 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00.

2. We wtorek jest liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się też za naszego Ks. Proboszcza.

3. We środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

6. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

8. Również przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Wydatków mamy dużo, dlatego Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Ponieważ w II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na bieżące potrzeby parafii, dlatego ofiary na tacę na KUL i PAT będą przeniesione na 15 sierpnia.

9. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje w czwartek 20 sierpnia pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem: do Sandomierza, do Cmolasu Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowie oraz do Dębicy gdzie będzie zwiedzenie Izby Pamięci w Domu Sióstr Służebniczek. W Sandomierzu zaplanowane jest zwiedzanie wraz z przewodnikiem Katedry i innych kościołów, trasy podziemnej oraz rejs statkiem. Pozostałe szczegóły u Siostry w zakrystii. Koszt 65 zł. w tym przejazd, wszystkie bilety wstępu, ubezpieczenie. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.
10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świeckiego założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, który ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich. W szczególny sposób będą Go czciły nasze Siostry Służebniczki Dębickie. 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia; 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.


11. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie