XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LIPCA 2015 r. 2015-07-12

Rozpoczynając Eucharystię , stajemy przed Bogiem o którym św. Paweł mówi nam dzisiaj, że „ z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa”. Należymy do Boga, który nas kocha i pragnie naszego dobra. Podziękujmy Mu za wszystko, co otrzymaliśmy w ostatnim czasie i powierzmy się Jego opiekuńczej miłości a na początku tej Mszy świętej przeprośmy Go za wszystkie nasze grzechy i słabości. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Porządek Mszy św. wakacyjny; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku rozpoczyna się Wielki Odpust. Siedmiodniowe uroczystości będą od dzisiaj do przyszłej niedzieli 19 VII i odbywać się będą pod hasłem „ Maryja umacnia nas w walce z grzechem”. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. A przed kościołem będzie kolejna zbiórka ofiar na spłatę nowych drzwi wejściowych do kościoła i w zakrystii oraz Krzyża Misyjnego. W czerwcu ofiary na ten cel wyniosły 3 490 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Pamiętajmy o niej w przyszłą niedzielę.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin. A czcić będziemy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, św. Henryka cesarza, św. Bonawenturę, św. Szymona z Lipnicy.

7. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Henryk Witkiewicz l.72. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

9. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie