XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LIPCA 2015 r. 2015-07-05

Przychodzimy do ołtarza naszego Pana, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Nim. Przychodzimy do Tego, który nas wciąż kocha takimi, jakimi jesteśmy. On, kocha Cię w twojej biedzie, poniżeniu, cierpieniu; w twojej słabości i upadku, w twoim egoizmie i samolubstwie, w twoim opuszczeniu przez bliskich i obcych. On jest zawsze przy Tobie…
Tak wielu z nas zagłuszyło w sobie pieśń kochającego Boga, który pragnie być blisko nas… Niech to nasze uczestnictwo w Najświętszej Ofierze i przyjęcie Komunii Świętej będzie naszym zadośćuczynieniem i zjednoczeniem z Tym, który nas nie odrzuca, ale zawsze czeka na każdego człowieka, „aby się nawrócił i miał życie”. Uczynimy to także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu
Chrztu. Natomiast wieczorna Msza św. będzie jak zwykle o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. a po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Będziemy modlić
się za naszych zmarłych polecając ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy o robieniu porządku na cmentarzu i zachowaniu czystości.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin. W tym tygodniu patronujĄ nam:
Jutro bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
8 VII – Święty Jan z Dukli 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

8. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.
9. Przypominamy o odbywającym się Odpuście Tuchowskim, który kończy się wieczornym nabożeństwem we środę 9 lipca. Nasza parafia jest w sposób szczególny zaproszona w środę 8 lipca na wieczorne nabożeństwo.

10. Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają na Nowennę od 7 do 15 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Nabożeństwa z kazaniem o godz. 18.00 prowadzi Ojciec Karmelita. Odpust 16 Lipca.

11. Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości zaprasza na lokalne obchody 72 rocznicy "krwawej niedzieli na Wołyniu" - kulminacyjnego momentu ludobójczej akcji przeprowadzonej przez OUN UPA na naszych rodakach zamieszkujących Kresy południowo- wschodnie Rzeczpospolitej.
Obchody rozpocznie w najbliższą sobotę 11 lipca o godzinie 9:00 Msza Święta w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Po Mszy, około godziny 10:00,  nastąpi przejście pod Kurhan Kresowy na Starym Cmentarzu, gdzie odczytany zostanie Apel Pamięci, złożone kwiaty i zapalone znicze.
Organizatorzy proszą o jak najliczniejszy udział wszystkich tarnowian - patriotów i niezawodną w tym dniu pamięć o dziesiątkach tysięcy bestialsko pomordowanych rodaków, wciąż spoczywających w zarośniętych, bezimiennych dołach śmierci rozsianych po całej dzisiejszej zachodniej Ukrainie.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Zuzanna Cierpich l. 91. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

13. Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Pozostaje z nami także w czasie Adoracji na którą pozostańmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie