XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 CZERWCA 2015 r. 2015-06-14

W kolejną niedzielę roku kościelnego gromadzimy się na Eucharystii, która jest wyjątkowym spotkaniem z Chrystusem. Przychodzimy do Niego – do Źródła naszego życia – aby dziękować za łaski i dobrodziejstwa, jakie stają się naszym udziałem oraz aby prosić o potrzebne nam i naszym bliźnim dary. Dzisiaj w ewangelii usłyszymy o tym, jak Jezus naucza o Bożym królestwie. Prośmy podczas tej Mszy św. o to, aby wzrost naszej wiary przyczyniał się do owocnego rozwoju królestwa Bożego na ziemi. A za to wszystko, co niszczy Boże życie w nas, przepraszajmy na początku tej Eucharystii.

Składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę.

1. Msze św. : 7.00, 9.00, 11.00 do południa wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu Msze św. wieczorne o godz. 18.00 po nich Litania do Serca Pana Jezusa. Podobnie w środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

3. Za tydzień zapraszamy wszystkich parafian na Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 o godz. 11.00 Uroczysta Suma z procesją której będzie przewodniczył Ks. prałat Waldemar Barszcz, pracownik w Watykanie pochodzący z Tarnowa.

4. W niedzielę 21 czerwca będą zbierane przed kościołem ofiary na pokrycie kosztów trzech nowych drzwi wejściowych do kościoła i cztery w zakrystii. Jest też zrobiony nowy Krzyż Misyjny. Koszt ich wykonania w całości wynosi 60 tysięcy złotych Do tej pory zostało złożone na ten cel 28. 105 złotych. Są to ofiary ze zbiórek przed kościołem i od indywidualnych osób. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę mówiąc „Bóg zapłać” ale równocześnie zachęcamy o włączenie się do tej akcji wszystkich parafian choćby symboliczną złotówką od parafianina. Poczujmy się wspólnotą.

5. Na ostatniej Radzie Duszpasterskiej ze względów zdrowotnych złożyła rezygnację z opieki nad cmentarzem p. Teresa Kabat. Wyrażamy Jej ogromną wdzięczność za dotychczasowa sumienną, bardzo oddana i odpowiedzialną pracę przy cmentarzu. Praca jej polegała nie tylko zarządzaniu ale dopilnowaniem czystości na cmentarzu prowadzeniu rachunków, przychodów i rozchodów w tym bardzo ostatnio drogim wywozem śmieci. Za to otrzymywała wynagrodzenie od wiernych. Poszukujemy na Jej miejsce osobę o takich walorach aby równie sumiennie i z oddaniem pełniła tę funkcję. Zgłoszenia prosimy kierować do Ks. Proboszcza lub do członków Rady Duszpasterskiej. Do chwili wyboru osoby na to stanowisko p. Teresa będzie pełniła tę funkcje.
6. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

7. Miło nam poinformować, że wśród Laureatów I Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych, który odbył się w Opolu zostali organiści z Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie W konkursie wzięło udział 17 organistów m.in. z Bielsko-Białej, Gliwic, Krakowa, Wrocławia, Legnicy i Opola. W kategorii A - prezentacja literatury organowej - II miejsce zdobyła nasza parafianka Anna Maria Chruściel, córka naszego p. Organisty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że w dniu 23 czerwca 2015 r. – wtorek – o godz. 18.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów przyszłych klas I w jadalni szkolnej.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 VI – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu
17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10 . W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

11. Każdy z nas jest jak to ziarno rzucone w ziemię, które czeka długa droga wzrostu, aż nadejdzie czas dojrzewania i zbiorów. Postarajmy się tak żyć, aby ziarno słowa Bożego zasiane w naszych sercach wydało obfity plon i przyczyniło się do wzrostu naszej wiary. Niech nas w tym wspiera Boże błogosławieństwo.
Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

15.06.2015r. (poniedziałek), poza parafią ogłoszone o godz. 6.30 +Kazimierz Kozioł od uczestników pogrzebu

16.06.2015r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii +Albina Kaziród od chrześnicy Marioli z rodziną +Helena Kuma od Ani i Bogusi z rodzinami

17.06.2015r. (środa), o godz. 6.30: w parafii +Maria Płaczek od rodziny Szpala i Kumorek

18.06.2015r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii +Andrzej Gabriel od siostry Doroty z rodziną