UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 31 V 2015 ROK 2015-05-31

Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii, chcemy w sposób szczególny uczcić Najświętszą Trójcę. Wiara w Trójjedynego Boga jest dogmatem wiary katolickiej, jest fundamentalną prawdą Kościoła. Wielbimy Boga za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha za dar uświęcenia. Objawienie „tajemnicy Bożego życia" jest dla nas darem i zobowiązaniem. Powinni­śmy „uznać wieczną chwałę Trójcy oraz uwielbić jedność osób Bożych w potędze ich działania".

Przeprośmy dobrego Boga za to, że nie zawsze w naszym życiu głosimy chwałę Trójcy Przenajświętszej

1. Msze św. 7.00, 9.00. Przed Mszą świętą Prymicyjną o godz. 11.00 uroczyste powitanie Ks. Prymicjanta Sławomira Czuba z błogosławieństwem Rodziców połączona z procesją i błogosławieństwem prymicyjnym. O godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Wieczorna Msza św. o godz.18.00.

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej. W środę połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie ministrantów i lektorów w celu przygotowania Bożego Ciała.

3. W czwartek 4 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

4. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria w kościele. Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 będzie OBOK HOSTELU przy ul. Modrzejewskiej.
Po niej wyruszy procesja. Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegała ulicą Modrzejewskiej, Solskiego, Woszczrowicza, Krzyską do kościoła.
Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania głównego ołtarza i czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

A. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po procesji będzie Msza święta o godz. 12.00. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

B. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

C. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

D. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą wieczorem o godz. 18.00 z procesją oprócz niedzieli. W niedzielę procesja będzie po Mszy świętej o godz. 11.00.

5. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę od godz. 17.00, i w piątek również od godz. 17.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w piątek o godz. 7.45. Składka na tacę w piątek będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu.

7. Od dzisiejszej niedzieli porządek niedzielnych Mszy św. będzie zmieniony. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i zabrania Biuletynu.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Stanisław Drwal l. 90, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
1 VI – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary (wspomnienie obowiązkowe);
3 VI – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku (wspomnienie obowiązkowe);
5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754 roku (wspomnienie obowiązkowe).

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

01.06.2015r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Franciszek Pałucki od rodziny Wronów