VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 MAJA 2015 ROK UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2015-05-17

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego stanowi dopełnienie tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Kościół w dniu dzisiejszym oddaje cześć Jezusowi, który wstępuje do nieba, aby zasiąść w wiecznej chwale Ojca. Jest jednak nadal obecny w Kościele w swym słowie i w sakramentach, szczególnie poprzez sakrament pokuty oraz Eucharystii. Wniebowstąpienie Chrystusa nadało ponadto chrześcijańskiemu życiu nadprzyrodzoną perspektywę. Nasze życie nie zamyka się w doczesności. Chociaż stąpamy po ziemi, to sercem powinniśmy być tam, gdzie jest nasze ostateczne przeznaczenie. By stać się domownikami nieba, trzeba zawsze dbać o to, by być pojednanymi z Bogiem i ludźmi.

Przepraszamy za utrudnienia wejścia do kościoła tylko głównymi drzwiami ponieważ boczne drzwi są świeżo wstawione i z tego powodu są zamknięte.
Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży

1. Msze św. do południa 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Msza św. wieczorna o 18.00 Wcześniej o godz. 17.30 będzie Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego. Na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci klas III przeżyją I Rocznice I Komunii Świętej. W tygodniu będą przychodziły na Nabożeństwo majowe, które będą o godz. 18.00.

2. W tygodniu Nowenna do Ducha Świętego będzie połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

3. Jutro Gimnazjum nr 6 będzie przeżywać 9 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II połączona z Mszą świętą w kościele o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek zapraszamy Młodzież Klas II Gimnazjum na nabożeństwo majowe i Mszę świętą w ramach comiesięcznego spotkania modlitewnego przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Kandydaci do Bierzmowania oddają indeksy do sprawdzenia. Przy okazji informacja, że egzamin dla nich będzie we środę 27 maja od godz. 15.00 klasa II a od 16.00 klasa II b, oraz w piątek 29 maja od godz. 15.00 klasa II c i od 16.00 klasa II d.

5. Za tydzień 24 maja uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę 23 maja.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Wielu parafian zwracało uwagę na zniszczone drzwi wejściowe do kościoła aby coś z nimi zrobić. Po rozważeniu z Radą Duszpasterska została podjęta decyzja aby zrobić nowe drzwi do kościoła. Dzisiaj widzimy, że już są wstawione boczne drzwi a po niedzieli będą zamontowane główne drzwi wejściowe. Wcześniej też zostały zamontowane nowe dębowe 4 drzwi w zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary inwestycyjne do tej pory na ten cel i złożone dziś przed kościołem ofiary na nowe drzwi do kościoła. Dotychczas na nowe drzwi zebrano ze składek i od sponsorów razem 20 784 złote to jest 1/3 na pokrycie kosztów. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Ślusarek l. 76. Jej pogrzeb będzie jutro w poniedziałek o godz. 16.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

10. „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo?”. Nie możemy tylko stać i wpatrywać się w niebo. Życie ucznia Chrystusa wymaga zaangażowania, aktywnej postawy. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam ciągle na nowo odkrywać i przypominać sobie, jakie jest nasze powołanie, i temu powołaniu dawać świadectwo w naszym codziennym życiu. Na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

18.05.2015r. (poniedziałek) godz. 6.30 poza parafią
+Jacek Korzeniowski od rodziny Wilczyńskich