VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 MAJA 2015 r. 2015-05-10

W świecie opanowanym przez pragnienie posiadania i używania, bardziej aniżeli bycia i wzrastania, nie docenia się największego daru Bożego, który jest zarazem największym pragnieniem człowieka - miłości.

Tak wiele słyszymy o miłości, a tak rzadko jej doświadczamy. Każdy dzień Pański, a szczególnie ten przeżywany w okresie paschalnym, przypomina nam o miłości, której świadectwo dał Jezus Chrystus poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Miejscem i przestrzenią miłości jest wspólnota Kościoła, która uczy i utrwala miłość przez wzywanie nas do pojednania i nawrócenia.
Przeprośmy Boga za nasze grzechy byśmy mogli z czystym sercem przeżyć dzisiejszą Eucharystię.
1. Msze święte będą jak w każdą niedzielę czyli o 7.00, 9.00, 10.30, 12.15 i wieczorem o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiaj 56 Dzieci klas II w tym 24 dziewczynki i 32 chłopców, przeżywa I Komunię na Mszy świętej o godz. 10.30. Po tej uroczystości będą przeżywać Tydzień Wdzięczności uczestnicząc w nabożeństwie majowym i Mszy świętej. W środę udadzą się wraz z Rodzicami do Matki Bożej w Tuchowie gdzie o godz. 16.00 będzie Msza święta. Dziękujemy też Rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza na nowe drzwi wejściowe do kościoła w kwocie 560 złotych.

3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące zwane DNI KRZYŻOWE. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych do figurki Matki Bożej przy szkole. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny ze względu na miesiąc maj. Po powrocie do kościoła – Msza Święta.

4. We środę 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 34 rocznicę zamachu na świętego Jana Pawła II. Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej będzie w niedzielę, 17 maja. Suma o godz. 11.00.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem Dni Krzyżowych po powrocie do kościoła.

7. W czwartek 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
8. W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym.

9. W sobotę 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

10. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy. Dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii na Mszy świętej o godz. 10.30. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 17.00. Szczegóły podaje Siostra Katarzyna.
11. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar na nowe drzwi do kościoła. NOWE DRZWI będą zamontowane w tym miesiącu i trzeba będzie wziąć pożyczkę aby je wypłacić.
12. Za nie cały miesiąc 4 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała.. W tym roku proponujemy aby Msza święta była sprawowana przy Hostelu na ul. Modrzejewskiej gdzie będzie główny ołtarz a po niej procesja eucharystyczna do kościoła ulicami Modrzejewskiej, Solskiego, Woszczerowicza i Krzyską. Mieszkańców tego regionu koło Hostelu i trasy procesji zapraszamy na spotkanie we środę po wieczornym nabożeństwie w kościele. Dwa Ołtarze będą przy ul. Solskiego i dwa przy ul. Woszczerowicza. W przygotowanie ołtarzy prosimy o włączenie się sąsiednich ulic. Proponujemy aby ołtarze były na tych samych posesjach co w 2010 roku.
13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
14. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Biuletynu. W Biuletynie Niedzielnym są podane informacje o odprawianych Mszach świętych od uczestników pogrzebu.
15. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

KOMUNIKAT SPECJALNY

Z przykrością informujemy, że na naszym cmentarzu parafialnym doszło do kradzieży krzyży z grobowców i nagrobków oraz flakonów granitowych. Zaistniała sytuacja została zgłoszona na Policję w Tarnowie.
Zwracamy się z prośbą do poszkodowanych o zgłoszenie kradzieży do Opiekunów cmentarza a także do Komendy Policji Tarnów – Centrum przy ulicy Narutowicza.
Prosimy także parafian posiadających grobowce i nagrobki o sprawdzenie czy któreś z nich nie zostały okradzione. Sprawa jest bardzo pilna i jest w toku dochodzenia.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

11.05.2015r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii +Stanisław Gabriel od rodziny Stępniów
 13.05.2015r. (środa), o godz. 6.30: w parafii +Mieczysław Schab od Krystyny Nowak z synem Jarosławem +Stanisław Mucha od siostrzenicy Doroty Radoń z córką poza: +Stanisław Mucha od córki Elżbiety z rodziną
 14.05.2015r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii +Franciszek Pałucki od siostry Mieczysławy z rodziną
 16.05.2015r. (sobota), o godz. 18.00: w parafii +Stanisława Bilińska od córki Marty z rodziną