II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12 IV 2015 R. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2015-04-12

Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni w naszym parafialnym wieczerniku na sprawowaniu Najświętszej Ofiary, stajemy się uczestnikami pokoju, który On przynosi nam, często żyjącym w lęku i doświadczającym różnorakich utrapień. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Jezusie Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu – uobecnianych we Mszy Świętej, a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania. Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.
Składka na tacę jest przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii.
Bóg zapłać za życzliwe ofiary.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 połączona z Nieszporami. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego z fragmentami Dzienniczka Św. Faustyny. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z tradycją członkinie i członkowie Caritasu obchodzą dzisiaj swoje święto. Polecamy Bogu ich przykładną i bezinteresowną posługę na rzecz ubogich. Ta bogata działalność jest godna podziwu. Wiemy, że jest ona niewystarczająca w morzu potrzeb. Organizowanie środków przez różnego rodzaju akcje rozprowadzania: świec, baranków wielkanocnych, palm, kadzidła, czy prowadzenie kiosku Caritas – to wszystko nie wystarcza na pokrycie najpilniejszych potrzeb biednych. Za całkowicie bezinteresowny, pełen poświęcenia trud owocnej pracy naszego parafialnego Caritasu składamy naszym wolontariuszom serdeczne Bóg zapłać. Prosimy też o wzmocnienie naszej grupy charytatywnej przez nowych członków.

3. Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

4. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek przypada 87 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego. W tym dniu będzie spotkanie formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza święta na cmentarzu. Wcześniej o godz. 16.30 będzie Różaniec za zmarłych. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach a odpadki prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Zachowajmy pełną kulturę miejsca.

7. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Przed kościołem będą zbierane ofiary na nowe drzwi wejściowe do kościoła. Podczas ostatniej zbiórki zebrano 2 455 zł. Bóg zapłać.
8. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w najbliższy wtorek 14 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele o godz. 18.00, następnie dalsza część formacyjna w Domu Sióstr.

9. Kończy się tydzień świąteczny, wielkanocny. Cieszymy się pięknym wystrojem kościoła i piękną dekoracją grobu Bożego i ciemnicy. Jeszcze raz dziękujemy za pracę i każdą pomoc przy jej wykonaniu. Ale przychodzi czas rozebrania dekoracji. Już z góry dziękujemy za liczną pomoc przy jej rozbieraniu we wtorek od godz. 8.00. Jest to dar czasu i pracy dla P. Boga. Zapraszamy.

10. Przed nami peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. Serdecznie prosimy o ofiary na kwiaty i dekorację na tę uroczystość. Nie będzie osobnej zbiórki na ten cel, dlatego wszelkie datki prosimy składać do skarbony obok figury św. Antoniego przy szklanych drzwiach - podpisanej „ofiara na kwiaty” lub bezpośrednio do siostry w zakrystii.

11. Jeszcze tylko dziś możemy zgłosić się na pielgrzymkę dekanalną do Łagiewnik aby zaprosić Pana Jezusa Miłosiernego na Peregrynację w naszym dekanacie. Ci, którzy zgłosili się wcześniej a nie uregulowali formalności prosimy aby to uczynili dzisiaj. Nie uregulowanie oznacza rezygnację z pielgrzymki.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

13. Dyrektor Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II informuje, że rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016. Równocześnie w imieniu własnym, wszystkich nauczycieli i uczniów serdecznie zaprasza szóstoklasistów wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty G 6, który organizowany jest 14 kwietnia 2015 we wtorek od godz. 16.00 w budynku Gimnazjum nr 6.

14. Pozostańmy teraz na chwile wspólnej Adoracji i modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.