XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LIPCA 2006 ROK 2006-07-23

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus zachęca Apostołów, aby po swojej pracy udali się na miejsce pustynne i wypoczęli. Ewangelia mówi nam też o ludziach, którzy chcieli się spotkać z Jezusem. Z kolejnych perykop dowiadujemy się, że Apostołowie, którzy byli zmęczeni, chętnie by odprawili tłumy, ale Chrystus ujął się za nimi, wskazując, że troska o drugich to nasz podstawowy obowiązek. Chrześcijanin bowiem nie może przejść obojętnie obok potrzebującego człowieka. We Mszy Świętej, w której obecnie uczestniczymy, spotkamy się z Chrystusem – Bogiem, który także był człowiekiem i dobrze rozumiał wszystkie ludzkie potrzeby. Prośmy Go, by nas nauczył zrozumienia sensu naszego życia, należnej postawy względem naszych – nieraz tak bardzo oczekujących pomocy i z dala od nas żyjących – bliźnich.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dzisiaj poświęcenie pojazdów po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich posiadaczy pojazdów do skorzystania z poświęcenia i błogosławieństwa swoich pojazdów. Tak wiele niebezpieczeństwa jest na drogach, tyle wypadków i to nieraz śmiertelnych. Dlatego wszystkim kierowcom potrzeba błogosławieństwa Bożego w sprawnym kierowaniu pojazdem i uniknięciu nieszczęścia na drogach. Tego bezpieczeństwa potrzeba też podróżującym. Skorzystajmy więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy. Skorzystajmy ze spotkania z Maryją na modlitwie.

4. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do udziału w niej także dzieci i młodzież.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia imieninowe; łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zenon Sasak l. 60. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

7. Ojciec Święty z wielkim niepokojem śledzi wydarzenia na Bliskim Wschodzie, dlatego zarządził by niedziela 23 lipca była dniem modlitwy o cenny dar pokoju precyzując intencje tej modlitwy; o natychmiastowe przerwanie ognia z obu stron, o jak najszybsze utworzenie korytarzy humanitarnych z pomocą dla cierpiącej ludności, o rozpoczęcie rozważnych i odpowiedzialnych negocjacji dla położenia kresu sytuacjom niesprawiedliwości obiektywnie istniejącym w tym regionie. „Libańczycy mają prawo, by była przestrzegana integralność i suwerenność ich terytorium”. W tych intencjach pomódlmy się …Ojcze nasz….., Zdrowaś Maryjo…. Pod Twą obronę… Królowo Pokoju…..

8. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę otrzymamy, umocni nas w podążaniu za Dobrym Pasterzem. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Po błogosławieństwie pozostańmy na błogosławieństwo pojazdów.