II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 MARCA 2015 r. 2015-03-01

W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśnieją­cego Chrystusa. Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usły­szeli i zapamiętali na zawsze, że Chrystus to umiłowany Syn Bo­ży, którego winniśmy słuchać... „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".
Uczestnicząc w Eucharystii i klęcząc w adoracji przed Chry­stusem, prośmy Go, byśmy żyjąc w świecie, zawsze wpatrywali się w Jego jaśniejące oblicze. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi przed kościołem.

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą wieczorną Rodzinę Edmunda Bojanowskiego a później na spotkanie w domu Sióstr.

3. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.
Również w środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek podczas wieczornej Mszy świętej Młodzież klas III Gimnazjum rozpoczyna Nowennę przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca marca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od 16.00. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. O godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Na tę drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie Młodzież klas I Gimnazjum. W piątek będzie II Nowenna Tygodni przed Nawiedzeniem Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego po I Drodze Krzyżowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego po niej Msza święta.

6. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła. Ofiara za baranki i paschaliki wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Paschaliki przyniesiemy w Wielką Sobotę na uroczystości Wigilii Paschalnej, będą wtedy poświęcone i zapalone od paschału, we Wielkanoc zapalimy je na naszych świątecznych stołach a w drugi dzień świąt na grobach naszych bliskich zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany Tajemnic Różańcowych dla Matek. Zmiana i nabożeństwo stanowe razem dla Matek i Ojców będzie podczas Wizytacji Kanonicznej 15 marca po Mszy św. o godz. 7.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. A za tydzień Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

9. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań. Odważnie podejdźmy do sprawy.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego. W nim są m. i. informacje o odprawianych Mszach świętych za zmarłych zamówionych podczas pogrzebu.

11. Dzisiaj 1 marca po raz czwarty przypada dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli oni członkami podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach po II wojnie światowej. W ramach projektu gimnazjalnego „Dlaczego wyklęci ?” uczniowie gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II, przygotowali wystawę na którą serdecznie zapraszają dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 do domu katechetycznego.

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką Adorację.