IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LUTY 2015 r. 2015-01-31

Każde nasze spotkanie na niedzielnej Mszy św. jest dla nas „świętym zwołaniem”, zaproszeniem do spotkania z Panem, który do nas przychodzi w swoim słowie oraz Ciele i Krwi. Nie wystarczy jednak stać się obojętnym widzem zbawczej Ofiary Chrystusa. Zostaliśmy zaproszeni do czynnego udziału, a to oznacza, że mamy otworzyć się na głos Boży i odpowiedzieć na niego naszą wiarą i miłością. Na początku każdej Mszy św. czynimy akt pokutny, przyznajemy się do naszych słabości i grzechów. W ten sposób nawracamy się do Boga, aby w Ofierze Mszy św. uczestniczyć sercem godnym i czystym. Dlatego teraz, w chwili ciszy, wzbudźmy sobie żal za grzechy i uznajmy przed Bogiem naszą grzeszność. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej wspólna Adoracja. Składka na tacę przeznaczona na potrzeby kurialne jak zawsze w I niedzielę miesiąca.

1. Dzisiejsza niedziela – rozpoczyna nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które będą trwały przez kolejne trzy niedziele. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu dzisiaj 1 lutego będzie jak w I niedzielę miesiąca. Adoracja będzie po Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i przed Msza św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 15.00 będzie Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu a po niej Adoracja. O godz. 16.00 Nieszpory i Adoracja wspólna dla Niewiast i Mężczyzn. Od 17.00 adoruje młodzież.

2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętej celebrowanych o godz. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Uroczyste poświęcenie gromnic z procesją będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich matek z naszej parafii. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Pamiętajmy również o naszych Siostrach Służebniczkach pracujących w naszej parafii.

3. W tym też dniu 2 lutego przypada 16 rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

4. We wtorek po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła (chleba, wina i owoców) z okazji wspomnienia św. Błażeja.

5. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która
będzie po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy świętej i w Nowennie.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca . Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. W I piątek pamiętajmy o modlitwie za Misje i o ofiarach na ten cel.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy wszystkie Matki należące do Róż o udział w tym spotkaniu.
Będzie to również druga niedziela 40 godzinnego Nabożeństwa. Porządek będzie następujący: Dzieci adorują po Mszy św. o godz. 10.30, Matki, Niewiasty od godz. 15.00, Ojcowie, Mężczyźni od 16.00, Młodzież od 17.00.
Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza
6 II – święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku.

9. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy bardzo licznie ubierali nasz kościół na Boże Narodzenie a teraz prosimy aby przyszli z pomocą we wtorek po rannej Mszy św., aby rozebrać dekoracje bożonarodzeniowe i szopkę. Bóg zapłać.

10. W sobotę i w niedzielę 14 i 15 marca odbędzie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna dokonywana przez Ks. Biskupa co kilka lat. Ostatnią wizytację w 2004 roku przeprowadził Ks. Bp Władysław Bobowski. Tym razem Wizytacje przeprowadzi Ks. Bp Stanisław Salaterski. Wizytacja odbywa się w kilku etapach. W grudniu odbyła się wizytacja nauki religii w Gimnazjum i Szkole Podstawowej. Wizytacji przeprowadził Wizytator Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie Ks. dr Tomasz Lelito. W czwartek 15 stycznia Kanclerz Kurii Ks. dr hab. Robert Kantor wizytował naszą kancelarię parafialną w której są dokumenty związane z prowadzeniem parafii, księgami metrykalnymi i innymi dokumentami. A w sobotę 24 stycznia p. inż. Maciej Nejman wizytował nasz kościół i wszystkie budynki parafialne. Ks. Biskup Stanisław w czasie wizytacji udzieli bierzmowania naszej młodzieży, będzie głosił kazania, spotka się z Siostrami Zakonnymi, Radą Parafialną, Grupami parafialnymi, Pracownikami parafii, Służbą Liturgiczną Dziewczęcą Służbą i z nauczycielami. Już dziś módlmy się o obfite owoce tej wizytacji.

11. Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej - zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym. Na stolikach obok ogłoszeń są ulotki wyjaśniające jak przekazać dla Caritas jeden procent podatku.

12. Dzisiejsza liturgia Mszy Świętej dobiega końca. Za chwilę po wspólnej Adoracji wrócimy do domów. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

04.02.2015r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Jacek Korzeniowski od rodziny Chochołowiczów