III NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 STYCZEŃ 2015 r. 2015-01-25

Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

1. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej

5. W czwartek, piątek i w sobotę będzie Triduum przed uroczystością Matki Bożej Gromnicznej razem dla Matek i Ojców na Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00. Okolicznościowe kazania wygłosi ks. Andrzej Wolanin Dyrektor Placówki Pielęgnacyjno – Opiekuńczej w Tarnowie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę – rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu 1 lutego będzie jak w I niedzielę miesiąca. Adoracja będzie pomsty św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i przed Msza św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 15.00 będzie Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu a po niej Adoracja. O godz. 16.00 Nieszpory i Adoracja wspólna dla Niewiast i Mężczyzn. Od 17.00 adoruje młodzież.
Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby kurialne jak zawsze w I niedzielę miesiąca.

7. Dziękujemy za złożone dziś przed kościołem ofiary na ogrzewanie. Jest to pierwsza zbiórka na ten cel. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia
Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronują nam:
26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi
27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii

31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła.

9. W tym tygodniu została zakończona kolęda. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich w domu. Dziękujemy również za złożone ofiary. Bóg zapłać. Są domy w których nie było domowników w czasie kolędy. Jeśli życzą sobie błogosławieństwa kolędowego niech zgłoszą się do kapłana który był w danym rejonie.

10. Nasza Caritas będzie rozprowadzać gromnice już od środy. Zachęcamy do ich nabycia aby można było je poświęcić w święto Matki Bożej Gromnicznej.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Antonina Chlastawa l. 89. Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. Program, jaki zostawia nam Jezus, zamyka się w słowach: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmując to wezwanie, stajemy się uczniami Pana. Ponieważ jest to wezwanie trudne, obejmuje całe nasze życie, dlatego potrzebujemy, aby Jezus nas na tej drodze umacniał swoim błogosławieństwem. Przyjmijmy je z otwartym sercem. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.