II NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 STYCZNIA 2015 r. 2015-01-17

Dzisiaj Kościół na całym świecie ogarnia swoją modlitwą migrantów i uchodźców, prosząc, aby na drogach, po których wędrują, spotkali ludzi, którzy będą się czuli odpowiedzialni za ich los oraz podejmą działania służące ich dobru. Otwórzmy oczy i serca - migranci i uchodźcy to ludzie tacy sami jak my. Dzisiaj ich liczbę szacuje się na 175 milionów. Wśród nich jest wielu naszych rodaków, naszych bliskich. Różne są przyczyny tych wędrówek: wojny, prześladowania, terror, ale też względy ekonomiczne, naukowe, rodzinne czy zdrowotne. Dziś także, realizując polecenie Chrystusa z Modlitwy Arcykapłańskiej, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech te intencje - razem z naszymi osobistymi - towarzyszą nam podczas sprawowania niedzielnej Eucharystii.
Dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem są przeznaczona na NOWE DRZWI DO KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze święte jak w każdą niedzielę. wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 będą Jasełka w wykonaniu dzieci.
2. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych, którzy już odeszli do Domu Ojca . Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.
4. Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. W tym roku przypada w czwartek. Adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godz. 8.00 i będzie trwać do godz. 17.00. O godz. 17.00 zakończenie Adoracji i wieczorna Msza święta. Adoracja w ciągu dnia będzie odbywać się w ciszy.

Szczegóły Adoracji podajemy osobno. Przyjdźmy na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

5. W liturgiczne święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, tj. 25 stycznia 2015 r., przypada I rocznica Święceń Biskupich ks. dra Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. A przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie. Jest to dopiero I zbiórka na ten cel. A ogrzewanie funkcjonuje od drugiego tygodnia listopada. Podejdźmy życzliwie do tego tematu.
7. W tym tygodniu patronują nam:

21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Caritas Diecezji tarnowskiej zwraca się  z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

9. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
Przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie. Jest to dopiero I zbiórka na ten cel. A ogrzewanie jest od drugiego tygodnia listopada. Podejdźmy życzliwie do tego tematu.

10. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na nowe drzwi do kościoła. W grudniu w ubiegłym roku było złożone 3 234 złote. Była to pierwsza zbiórka. Bóg zapłać.

11. Porządek kolędy w osobnej wiadomości.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Jaworski l. 49, + Helena Żmuda l. 76 i + Władysław Cierpich l. 57. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…

13. Usłyszymy za chwilę słowa posłania: Idźcie w pokoju Chrystusa. Darem, który Jezus daje nam na zakończenie Eucharystii, jest pokój. Przyjmując otwartym sercem ten dar, bądźmy budowniczymi pokoju i jedności w domu, sąsiedztwie, bliższym i dalszym otoczeniu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo !

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

20.01.2015r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Albina Kaziród od syna Pawła z rodziną