XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 LIPCA 2006 ROK 2006-07-09

Znakiem krzyża rozpoczęliśmy Najświętszą Ofiarę. Z daru Bożej Opatrzności po raz kolejny w naszym życiu możemy Boga uwielbić, przebłagać za grzechy, podziękować za otrzymane łaski oraz złożyć na Ołtarzu Chrystusa nasze pokorne prośby. Czynimy to z głębokim przekonaniem, że tajemnica Chrystusowego krzyża, która za chwilę uobecni się we Mszy Świętej, umocni naszą wiarę, ożywi nadzieję i otworzy nasze serca na Bożą miłość.

Podczas dzisiejszej liturgii szczególną uwagę pragniemy skierować w stronę tych, którzy przez swoje dolegliwości i cierpienia na co dzień uczestniczą w krzyżu Chrystusa. Pragniemy polecać w naszej modlitwie osoby chore i cierpiące, a także podjąć refleksję na temat jednego z uczynków miłosierdzia: „chorych odwiedzać”.

Przygotujmy teraz nasze serca na przyjęcie słowa Bożego i Chleba Eucharystycznego, uznając, że wobec Boga wszyscy jesteśmy ubodzy – wszyscy potrzebujemy Bożego miłosierdzia.

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. W piątek O godz. 20.00 zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Prosimy o obecność młodzieży i dzieci. Zwracamy się z prośbą do Rodziców aby wspólnie z dziećmi także brali w niej udział.

5. W niedzielę 16 lipca przypada święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Według podania Szkaplerz św. Szymonowi miała wręczyć Matka Boża 16 lipca 1215 roku w Cambridge i przyrzec, że kto będzie nosił szatę Jej dzieci duchownych, temu zapewni szczególną pomoc i opiekę za życia, a przede wszystkim po śmierci: „Nie umrze bez łaski Bożej ten kto Szkaplerz ów będzie wiernie nosił”.

6. W Tarnowie na Burku w dniach od 15 do 22 lipca 2005 roku trwał będzie Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły odpustu podane są na afiszu.

7. Karmel tarnowski przy ul. Krzyskiej 19 serdecznie zaprasza na Nowennę od 7 do 16 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Nabożeństwa z kazaniem o godz. 18.00 prowadzi Ojciec Karmelita Bosy. Odpust 16 lipca. Szczegóły na afiszu.

8. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza i Ks. Rektora prosimy o życzliwe ofiary na ten cel. Prosimy o tym pamiętać w przyszłą niedzielę.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

10. Królowo Polski, przyrzekamy to hasło XXIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która wyruszy 17 sierpnia z Tarnowa do Częstochowy. Chętnych do udziału w pielgrzymce zapisujemy w parafii do końca lipca, potem będzie się można zapisać tylko u księdza przewodnika. Koszty pielgrzymki wynoszą 80 złotych, druga i następna osoba z domu płaci 55 złotych. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych www.ppt.lap.pl lub u ks. przewodnika. Informacje o pielgrzymce są także w gablocie ogłoszeń.

11. „Moc w słabości się doskonali”. Te słowa Świętego Pawła są dla każdego przypomnieniem, aby nadzieją czerpaną z Eucharystii dzielić się z innymi. „Chorych odwiedzać” – to jeden z uczynków miłosiernych jakże ważnych i jakże aktualnych. Dlatego niech to wszystko, co stało się naszym udziałem podczas Mszy Świętej, pozostanie głęboko w naszych sercach i stanie się źródłem dobrych czynów – może już dzisiaj – wobec naszych bliźnich w ich chorobie i cierpieniu. W duchu tej nadziei przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.