XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.11.2014 DZIEŃ ZADUSZNY 2014-11-02

Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia w swoim Kościele. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swojego domu, jak przyjął Go Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami. Chrystus przychodzi w gościnę do grzeszników, przyjmijmy Go przez pokorne wyznanie swych win. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej wspólna Adoracja.

1. Pamiętajmy, że dzisiaj mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na Cmentarzu. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św. O godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W tym tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. W pozostałe dni od 10 listopada, Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy św.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. połączona z Różańcem. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca listopada. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek od 16.30 a w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy jeszcze składać w zakrystii u księży czy u Siostry.
9. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Codziennie modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

10. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w najbliższy czwartek 6 listopada . Rozpoczniemy Mszą świętą w Kościele a później spotkanie w Domu Sióstr.
11. Wielu z nas, wprost z tej świątyni uda się na cmentarz, aby jeszcze raz odwiedzić groby bliskich i zyskać odpust zupełny. Dzisiaj, przez cały listopad i przez całe życie, pamiętajmy, że cmentarz to nie jest koniec drogi życiowej naszych bliskich. Cmentarz to etap w drodze do wieczności. To oczekiwanie zmartwychwstania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

03.11.2014r. (poniedziałek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30: +Stanisław Mitera od uczestników pogrzebu
 04.11.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii +Tadeusz Wiśniowski od rodziny Rachwałów
05.11.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii +Stanisław Obal od sąsiada Mirosława Siedlika z żoną i dziećmi
06.11.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii +Wanda Dziedzic od rodziny Kupiec z Brzezówki
07.11.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii +Stefania Walasiewicz od koleżanek i kolegów syna z pracy poza: +Stefania Walasiewicz od koleżanek i kolegów syna z pracy
08.11.2014r. (sobota), poza parafią, ogł. o godz. 6.30: +Leszek Bieniasz od uczestników pogrzebu