XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 PAŹDZIERNIK 2014 ROK ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 2014-10-26

Przeżywamy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Pragniemy razem, jako wspólnota parafialna, wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar tego kościoła, w którym się gromadzimy, aby doznać tajemnicy bliskości Boga.
Z wdzięcznością módlmy się za budowniczych i fundatorów żyjących i nieżyjących. Polecajmy osoby zatroskane o wystrój i porządek domu Bożego. Prośmy o potrzebne łaski dla nas i całej parafii. Za grzechy i zaniedbania, zwłaszcza brak troski o kościół parafialny, przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji.
1. W ostatnią niedzielę października bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo
różańcowe wszystkich, kto tylko może a zwłaszcza tych, którzy w ciągu tygodnia nie mogą brać w nim udziału. Nabożeństwo jak zwykle o godz. 17.15. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. We środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15.

3. We czwartek zapraszamy na comiesięczne spotkanie przed Bierzmowaniem Młodzież klas I Gimnazjum. Rozpoczęcie Różańcem.

4. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

5. W SOBOTĘ, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na Cmentarzu a po Niej procesja po cmentarzu połączona z odmawianiem Różańca i modlitwami za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji po cmentarzu. W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św. Wieczornej Mszy św. nie będzie.

6. Od południa Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać Odpust Zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła lub kaplicy cmentarnej i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca..., oraz modlitwy w intencji Ojca świętego np. Pod Twoją obronę. Można też zyskiwać Odpust Zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, gdy nabożnie odwiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki
zyskania Odpustu. Bardzo serdecznie zachęcamy do zyskiwania tych Odpustów i ofiarowania ich za dusze zmarłych.

7. Zwyczajem ostatnich lat zbierane są ofiary na cmentarzach z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Celem kwesty jest utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej wciąż opiera się na dobrowolnych ofiarach wiernych.

8. W NIEDZIELĘ Dzień Zaduszny. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, do południa. Nie
będzie Mszy św. o godz. 12.00.
O godz. 14.00 na cmentarzu. Wieczorna Msza świeta o godz. 18.00 w kościele. Wypominki będą czytane: W Dzień Zaduszny przed Mszą św. o godz. 9.00 od 8.30, i po południu o godz. 17.30 połączone z Różańcem.

9. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będzie we środę i w czwartek od godz. 16.30 a w piątek od godz. 16.00.

10. W tych najbliższych dniach będziemy pamiętać o naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy zwłaszcza dar Mszy świętej, wypominek i to co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – nasze nawrócenie i pokutę. Uszanujmy też miejsce na którym spoczywają zmarli. Niech cmentarz, który jest miejscem poświęconym będzie miejscem modlitwy i ciszy. Na swoim miejscu niech pozostaną kwiaty i znicze. Odwiedzając groby zmarłych pamiętajmy o modlitwie stojąc nad mogiłami. To jest przecież sens naszych odwiedzin. Pamiętajmy o grobach kapłanów, dobrodziejach a zwłaszcza o Ks. Prałacie Andrzeju Kmieciku.

11. W kiosku naszej Caritas są do nabycia różne przedmioty a jeszcze w tym tygodniu znicze. Zachęcamy do ich nabywania pamiętając, że tym samym wspieramy potrzebujących w naszej parafii. Pamiętajmy o nabyciu Gościa Niedzielnego i Biuletynu w którym jest więcej aktualności a także kalendarza z Ojcem świętym.

12. Tych, którzy zgłosili się na wyjazd do Lichenia i Gostynia prosimy o uzupełnienie formalności u Siostry w zakrystii.

13. Za chwilę udamy się do swoich rodzinnych domów. Naszym wspólnym domem jest jednak kościół. Wdzięczni Bogu za dar naszej świątyni oraz za ludzi, którzy ją wznieśli i przez minione lata troszczyli się o jej stan, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy potrafili z otwartym sercem stawać w domu Bożym i abyśmy nie ustawali w zabieganiu o jego piękno. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:
27.10.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii +Tadeusz Wiśniowski od Janiny i Waldemara Nowak z dziećmi +Wanda Dziedzic od szwagra Eugeniusza z rodziną
28.10.2014r. (wtorek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30: +Tadeusz Krzemiński od uczestników pogrzebu
 29.10.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii +Stanisław Obal od Beaty i Mieczysława Szymczak +Wanda Onak od Kazimiery Kurek z rodziną
 30.10.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii +Kazimierz Kozioł od siostry z rodziną
31.10.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii +Stefania Walasiewicz od siostrzenicy z rodziną

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie