XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 PAŹDZIERNIK 2014 ROK 2014-10-19

Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną. Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Misji, rozpoczętej przez apostołów prawie dwa tysiące lat temu. Ta misja ciągle trwa i będzie trwać do ponownego przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech nasze serca nie będą obojętne na życie naszych braci, „tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświado­mi Bożej miłości". „Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całe­go Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu". Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Przed kościołem jest zbiórka ofiar na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Dzisiaj też w całej Polsce dokonuje się liczenie wiernych na Mszach świętych oraz przystępujących do Komunii świętej.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji. W tygodniu nabożeństwo różańcowe również o godz. 17.15.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15.

4. Od 11 października 2012 roku trwała Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej parafii. Gdyby były jeszcze rodziny, które nie przyjmowały Obrazu mogą to uczynić od najbliższej środy po wieczornym nabożeństwie.

5. W czwartek zapraszamy na comiesięczne spotkanie Młodzież klas II Gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się Różańcem następnie Msza święta.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę Poświecenia naszego Kościoła.. W tym dniu składka w całej diecezji będzie przeznaczona na budujące się kościoły. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu
śmieci do pojemników na to przeznaczonych.

8. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronujĄ nam:
20 X – św. Jan Kanty (1390-1473),
21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409),
25 X – bł. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski. Świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce

10. Zachęcamy do nabywania przedmiotów rozprowadzanych przez naszą Caritas. Miejmy otwarte serce dla potrzebujących. Kto nabywa przedmioty w kiosku Caritasu pomaga potrzebującym z naszej parafii.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i zabrania Biuletynu Niedzielnego
W „GN” dzisiaj m.in.:  życie beatyfikowanego dziś w Rzymie Pawła VI, rozmowa z Mary Wagner, mądrą o odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci, cała prawda o śledztwie w sprawie zamordowania Ks. Popiełuszki o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i specjalny obrazek z instrukcją do jej odmawiania

12. „Marsz w intencji o pokój i za prześladowanych chrześcijan”, w  Światowy Dzień Misyjny, 19 października, przyjmie charakter szczególnej solidarności z porwanym ks. Mateuszem Dziedzicem, tarnowskim misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej. Marsz rozpocznie się przed kościołem Księży Misjonarzy o godzinie 14.oo, a jego uwieńczeniem będzie Eucharystia sprawowana w katedrze o godz. 15.oo. Będziemy prosić Boga o jego szczęśliwe uwolnienie.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Na dobre przeżycie tego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie