XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 PAŹDZIERNIKA 2014 r. DZIEŃ PAPIESKI 2014-10-12

Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” Przeżywając ten dzień wspierajmy Fundacje dzieło Nowego Tysiąclecia modlitwą i hojnym gestem. Dziękując Bogu za ten dzień, przepraszajmy Go za nasz brak wytrwałej gorliwości w trosce o własną świętość życia budowaną nauczaniem świętego Jana Pawła II. Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na
który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tygodniu. Po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dziękujemy młodzieży Gimnazjum za pomoc w dzisiejszej zbiórce ofiar do puszek by wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc stypendialna dla niezamożnej młodzieży. .

3. W naszej świątyni są odprawiane każdego dnia nabożeństwa różańcowe o godz.
17.15. Kochani Rodzice przyprowadzajcie swoje dzieci z radością do Maryi naszej
najlepszej Matki. Gdzie będziecie szukać pomocy dla swoich dzieci jak nie u Matki Bożej? To Ona właśnie szczególnie dzieci prosi o taką modlitwę. Zachęcajmy się wzajemnie i przychodźmy razem na wspólną modlitwę różańcową do kościoła.

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.15 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

5. W czwartek 16 października będzie obowiązkowe spotkanie formacyjne dla całej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Różańcem i Mszą świętą a po niej ciąg dalszy w Domu Katechetycznym

6. Nasza Caritas rozprowadza różne przedmioty m. i. różańce, książeczki, książki, kalendarze, albumy w tym znicze a także kartki na wypominki. Korzystajmy z tej okazji. W kiosku nabywajmy też Gościa Niedzielnego.

7. Przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych. Prosimy pisać czytelnie nazwiska i imiona zmarłych i przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

8. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę.

9. W przyszłą niedzielę będzie Odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Suma o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. biskup Jan Piotrowski. Wcześniej w sobotę będzie Noc Czuwania. Nasza parafia jest zaproszona jak zwykle na godz. 20.00. Zachęcamy naszych parafian do liczniejszego uczestnictwa w tym czuwaniu maryjnym.

10. Również w przyszłą niedzielę 19 października będą coroczne badania dotyczące praktyk religijnych w całej Polsce. Będą liczeni wierni na Mszach świętych i przystępujący do Komunii świętej.
Przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie wydatków związanych z remontem domu Sióstr.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 października – bł. Honorat Koźmiński 15 października – święta Teresa z Avila 16 października – święta Jadwiga Śląska 17 października – święty Ignacy Antiocheński 18 października - święty Łukasz Ewangelista

12. W parafii p. w. św. Józefa i M. B. Fatimskiej 22 października, tj. w środę o godz.19.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Bedzie on trwał do 7 grudnia. Spotkania będą sie odbywały w Niedziele o 17.00 oraz w środy o 19.00 w domu katechetycznym na parterze. 

13. Siostry Służebniczki organizują 2- dniową pielgrzymkę jako dziękczynienie za 200- rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Termin 14-15 listopada. W programie: Sanktuaria: Św. Józefa w Kaliszu oraz w Licheniu, gdzie przewidziany jest nocleg oraz miejsca związane z osobą Błogosławionego: Grabonóg i Gostyń- Święta Góra, gdzie włączymy się w ogólnopolskie dziękczynienie. Koszt autokaru, ubezpieczenia i noclegu 160 zł. Zapisy w zakrystii - Telefon do Sióstr 14 6251 046

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Stanisława Budzik l. 76 . Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

15. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.OGŁOSZENIA DODATKOWE

Wydział Misyjny Kurii Serdecznie zaprasza wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XIV Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Krynicy w kościele parafialnym p.w. św. Antoniego w dniu 25 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Będzie to jednocześnie wspomnienie osoby ks. Jana Czuby w 16. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. bpa Jana Piotrowskiego, a zakończenie spotkania ok. godz. 1400. Wyjazd z naszego dekanatu z Lisiej Góry o 7.30. Koszt wyjazdu 20 złotych. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii. Ks. Tadeusz Wszołek tel. 608 070 675

Dnia 18 października br. odbędzie się pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej do Zabawy w związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą Jej męczeńskiej śmierci. Serdecznie zapraszam do udziału w tej pielgrzymce. Poniżej szczegóły związane z pielgrzymką. O godz. 10.45 – Zawiązanie wspólnoty 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. dra Jana Bartoszka – Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:
 
13.10.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+ Maria Bogusz od pracowników Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Noworodków z Dąbrowy Tarnowskiej
14.10.2014r. (wtorek), poza parafią: o godz. 6.30
+ Leszek Bieniasz od uczestników pogrzebu

15.10.2014r. (środa), o godz. 18.00: w parafii
+ Tadeusz Wiśniowski od Marty i Jerzego Wiśniowskich z synem

16.10.2014r. (czwartek), poza parafią: o godz. 6.30
+ Stanisław Mitera od uczestników pogrzebu

17.10.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii
+ Wanda Dziedzic od wnuczki Katarzyny z mężem

18.10.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+ Stanisław Obal od Edyty i Andrzeja Wardzałów z rodziną
+ Wanda Sasak od sąsiadów z ul. Olchowej<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie