XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 WRZEŚNIA 2014 r. 2014-09-27

Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?

1. Msze św. jak w ciągu roku: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 połączona z Nieszporami
Przed kościołem zbiórka ofiar na Tarnowskie Hospicjum „Via Spei” Bóg zapłać za każdą ofiarę.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

Dzisiaj jest przeprowadzana akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Nasza parafia włącza się w tę inicjatywę. Na modlitwę zgromadzimy się obok Figury Serca Pana Jezusa przy ulicy Nowodąbrowskiej o godz. 15.00. Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.

2. Od środy rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie będzie o godzinie 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem różańcowym i na Mszę świętą.
Szczególnie zapraszamy Rodziny, które postanowiły sobie podczas Peregrynacji Obrazu uczestniczyć w środowych Nowennach do Matki Bożej.

4. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na
comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Ofiary na Misje złożymy podczas nabożeństwa różańcowego. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym.
Spowiedź przed I piątkiem miesiąca:
W środę od godz. 16.30 dla dzieci klas V, VI
W czwartek od 16.30 dla młodzieży klas I, II i III Gimnazjum
W piątek od 16.30 dla dzieci klas III i IV, młodzieży i starszych
Prosimy aby dzieci i młodzież korzystały ze Spowiedzi w wyznaczone dni.
W piątek z racji I piątku odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i
usłużyć dwoma samochodami od godz. 7. 45.

6. W tym tygodniu jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.
We wtorek 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński
We środę 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji
W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. Święty ten ma również wiele do powiedzenia dzisiaj, zwłaszcza jeśli chodzi o umiłowanie stworzenia, ale nie ze względu na nie samo, lecz ze względu na szacunek do Boga, który wszystko stworzył.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. Przypominamy, że od dziś w kiosku Caritas są do nabycia piękne albumy „ Kompozycje kwiatowe” naszej Siostry Albiny. Mogą być one dobra pamiątką, ukazującą piękno naszej świątyni. Mogą one być także prezentem na różne okazje.

8. W przyszłą niedzielę nasza Caritas będzie rozprowadzała tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Akcja ta będzie prowadzona w całej diecezji. Za „Chlebek Miłosierdzia” składamy ofiarę przynamniej 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.

9. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na Caritas, by pomóc potrzebującym z naszej parafii. A tych jest coraz więcej.

10. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abpa Ablewicza w Tarnowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na inaugurację XXXIV roku działalności, która odbędzie się we wtorek 30 września o godz. 18.00 w Ali Klubu, Rynek 24. Msze św. inauguracyjną celebrować będzie ks. prałat Kazimierz Góral, kapelan Klubu. Szczegóły na afiszu.

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Jozefa Jarek l. 82, i + Tadeusz Skalak l.67, którego pogrzeb będzie we środę 1 października o godz. 15.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.