XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 WRZEŚNIA 2014 r. 2014-09-21

Gromadzimy się na Eucharystii we wspólnocie uczniów Chrystusa. Podczas tego spotkania pragniemy wyznać naszą wiarę i prosić o jej umocnienie. Pragniemy umocnić się w miłości i ożywić naszą nadzieję. Pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu.
Dzisiaj przeżywamy wraz z całym Kościołem 48. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy o odnowioną wrażliwość w korzystaniu z mediów i docenienie ich roli w głoszeniu Ewangelii naszego Pana Jezusa Chrystusa.
W kolejną wrześniową niedzielę pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach II wojny światowej, żołnierzach i ludności cywilnej. Jesteśmy dłużnikami tych, którzy przelali krew za wolność. Modlitewna pamięć niech będzie wyrazem naszej wdzięczność.Dzisiaj składka na tacę jest przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy w imieniu Ks. Biskupa serdeczne Bóg zapłać.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00. O godz. 18.00 będą Nieszpory
połączone z Msza świętą.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy Rodziny, które jeszcze nie przyjmowały Obraz. Będą mogli zabrać go do swoich domów. Prosimy też o pisanie próśb i podziękowań na Nowennę.

3. W czwartek spotkanie modlitewne dla klas I Gimnazjum przed Bierzmowaniem. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich uczniów klas I Gimnazjum także z innych szkół, którzy należą do naszej parafii. Prosimy także o obecność Rodziców. Kandydaci otrzymają Indeksy.

4. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar na Tarnowskie Hospicjum „Via Spei”.

5. W przyszła niedzielę zostanie przeprowadzona akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W przyszła niedziele, w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat; w tym roku szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. Nasza parafia włączy się w tę inicjatywę. Na modlitwę zgromadzimy się obok Figury Serca Pana Jezusa przy ulicy Nowodąbrowskiej o godz. 15.00 Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.

6. W niedzielę 28 września 2014r. odbędzie się dekanalna pielgrzymka trzeźwościowa do Szczepanowa. Chętni z naszego dekanatu mogą się zgłaszać się w zakrystii do środy 24 września lub do ks. Roberta Filipowicza z Zaczarnia tel. 14 6788560 lub 783076369

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przed kościołem na pokrycie remontu domu Sióstr. W październiku będzie informacja o wykonanych pracach i o ofiarach.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. A patronują nam: w tym tygodniu:
23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968)
25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505) 27 IX – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660)

9. W kiosku Caritas można nabyć piękne albumy „Kompozycje kwiatowe” naszej Siostry Albiny. Są one dobrą pamiątką, ukazującą piękno naszej świątyni. Dochód z albumów zostanie przekazany na potrzeby Caritas. Naprawdę warto mieć taki album, który może być wspaniałym prezentem na różne okazje choćby imieninowe.

10. Organizujemy autokarowy wyjazd na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin z naszego dekanatu Tarnów Północ do Częstochowy w przyszłą niedzielę 28 września. Odjazd o godz.5.25 z przystanku przy ulicy Nowodąbrowskiej obok „Stokrotki” Zapisy w zakrystii u Siostry. Koszt przejazdu z opłatą parkingową 50 zł. od osoby.

11. Przypominamy o Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Mogiły w niedzielę 28 września. Wyjazd o godz. 5.55 z Zainteresowani mają dokładne dane w Franciszkańskiej gablocie ogłoszeń. W razie zapytań kontakt telefoniczny z bratem Tadeuszem Dzierwą nr telefonu 14 6250 919 .

12. Pokrzepieni spotkaniem z Bogiem, umocnieni Jego słowem i posileni Ciałem i Krwią Jego Jednorodzonego Syna, z ufnością rozpoczynamy nowy tydzień. Na ten czas przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie