XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 WRZEŚNIA 2014 r. 2014-09-07

Zgromadzeni na Eucharystii, u początku nowego roku szkolnego i katechetycznego, otwórzmy serca na dar Bożego słowa. Bóg zaprasza nas do odpowiedzialnej miłości drugiego człowieka, która wyraża się między innymi w braterskim upomnieniu. Upominać z miłością, roztropnie i pokornie to tyle samo, co wychowywać. Za brak miłości w upominaniu, za uparte udowadnianie swoich racji i wszelkie zaniedbania w wychowaniu dzieci i młodzieży z serca przepraszajmy.

Po Mszy św. wspólna Adoracja z racji I Niedzieli Miesiąca.

1. Dzisiaj Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem
Sakramentu Chrztu.

2. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się też przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do piątku będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych Drogach Krzyżowych. Jest to nasz dar dla Chrystusa, który w tajemnicy Krzyża patronuje naszej parafii a to powinno nas zobowiązywać do dawania świadectwa naszej wiary i wdzięczności za wielki dar miłości. Prosimy aby z każdej Rodziny był obecny i wziął udział w Drogach Krzyżowych. Prosimy przynosić znicze, lampiony czy świece. Będzie je można nabyć w kiosku Caritas przed rozpoczęciem nabożeństwa. Skorzystajmy. Ze Spowiedzi przed Odpustem korzystamy w tygodniu rano przed Mszą św. i wieczorem a w piątek od godz. 16.30 do wieczornej Mszy świętej.

3. O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w
Poniedziałek: Róże Matek i Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek: Grupy Modlitewne, Rodzina błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
We środę: Szkoła Podstawowa DSM i Ministranci
W czwartek: Gimnazjum i Lektorzy
W piątek Róże Ojców i Szafarze Eucharystii

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej. Prosimy o pisanie próśb na Nowennę.

5. W czwartek 11 września będzie pierwsze modlitewne spotkanie klas II z Rodzicami i omówienie spraw związanych z I Komunią. Obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu w piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący o godz. 6.30 Godzinki o Mece Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.
Adoracja zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 17.45 przed wieczorna Msza świętą o godz. 18.00.
7. W sobotę 13 września o 17.00 Msza święta na cmentarzu poprzedzona cząstką Różańca o godz. 16.30.

8. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. W tym dniu będzie Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Suma Odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. Stanisław Łątka proboszcz z Nowej Jastrząbki obchodzący 25 lat Kapłaństwa.
Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nim a także bliskich, krewnych, znajomych. Po Mszach św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania Odpustu w tym dniu. Po Sumie udamy się w procesji dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci klas III prosimy aby przyszły w strojach komunijnych.
W niedzielę Odpustową Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. W tym też dniu przypada 13 rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

9. Młodzież klas I i II Gimnazjum będzie miała w czwartek podczas Drogi Krzyżowej comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

10. W środę 17 września będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej po Nowennie. Podajemy ten termin wcześniej aby zarezerwować sobie czas na to spotkanie.

11. W dniach od 8 do 15 września 2014 r. w parafii katedralnej w Tarnowie będzie Tydzień Maryjny, który rozpocznie się uroczystością odpustową ku czci Narodzenia NMP, patronki katedry, a zakończy się świętem Matki Bożej Bolesnej, czczonej w wizerunku łaskami słynącej Piety.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze Życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności ++ Andrzej Gabriel l. 47, Janina Schab l. 88, + Zofia Jarek l.81. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

14.. Dziękując wszystkim za wspólne uwielbienie Pana Boga, życzymy  dobrej niedzieli, a  na  owocne przeżycie kolejnego  tygodnia, a szczególnie na czas przygotowania do Odpustu wszystkim życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką Adorację.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie